Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak zařídit dětský pokoj pro tři děti?

Rodiče tří dětí rozhodně při zařizování dětského pokoje pro své ratolesti musí pečlivěji nábytek nejen vybírat, ale celý dětský pokoj také lépe naplánovat. Všechny tři děti by měly mít dostatek místa na spaní, dostatek místa na přípravu do školy, dostatek úložného prostoru a při všech těchto požadavcích, by přeci jen mělo dětem zůstat v pokojíčku alespoň nějaké to místo na hraní. Pokud i vy, jako rodiče tří dětí, máte k dispozici jen jednu místnost pro zařízení pokoje všech vašich dětí, dnešní povídání vám může být vítanou inspirací, nejen jak ušetřit místo, ale jak i pro tři děti zařídit dokonalý dětský pokoj tak, aby všechny děti byly v pokojíčku šťastné.

 

                                                     Patrová postel pro tři děti Bibliobed

 

 

Bez patrové postele to půjde jen stěží

Asi nám dáte všichni za pravdu, že tím nejvíce úsporným řešením, jak zařídit místo na spaní pro tři děti, je patrová postel s přistýlkou. Jejich nabídka dnes už vůbec není malá, naštěstí je již z čeho vybírat. Přistýlka v podobě šuplíku, který lze případně využít i jako klasický úložný prostor, pokud máte dvě děti a třetí místo na spaní nepotřebujete. Stačí jednoduše jen do šuplíku nevkládat matraci a velký úložný prostor je dětem k dispozici a navíc nezabírá místo z tolik drahocenného prostoru. Pokud však potřebujete místo na spaní pro tři děti, věříme, že z dnešní nabídky patrových postelí s přistýlkou lze již vybrat unikátní, velmi příjemné designy. 

 

Patrová postel Bibliobed    Dětská palanda pro tři s přistýlkou Teo Tea

 

V každém případě jako prodejci vždy doporučujeme pořízení šuplíku a to i v případě, že máte jen dvě děti. Šuplík již není tak finančně náročný, ale jeho úložný prostor věříme využije každý z vás. Pokud však hledáte patrovou postel, aby žádné z dětí na přistýlce nespalo, ale mělo k dispozici klasické lůžko, tak bohužel, takovýto design, aby zachoval všechny bezpečnostní normy a patrová postel nebyla příliš vysoká, na našem trhu k dispozici není. A samozřejmě nejen na našem, ale na celém světě. Patrové postele, pokud mají mít certifikát bezpečnosti, jsou limitovány vlastní výškou. A tak při výběru patrové postele rozhodně věnujte pozornost vlastní výšce horního lůžka, aby dítě nespalo příliš u stropu, kde je vzduch suchý a pro dítě ne příliš zdravý. Takže jaká máme řešení, pokud si jako rodiče nepřejete, aby jedno z dětí spalo na přistýlce, ale stále jste měli možnost prostřednictvím patrové postele ušetřit spousty místa v dětském pokoji?

 

Vybírejte nábytek z jedné kolekce

Pokud budete sestavení dětského pokoje řešit za pomocí jedné kolekce, kdy i další díly nábytku jsou v identickém designu a odstínech jako patrová postel, máte celou řadu dalších řešení, máte větší možnost nejrůznějších kombinací pro vybavení pokoje. Dokonce můžete za pomocí patrové postele a pořízení klasického lůžka v identickém designu zajistit, aby každé z dětí spalo na klasickém, dostatečně velkém lůžku. Dvě děti budou spát na patrové posteli a to nejstarší z dětí, jak bychom vám také ideálně doporučili, bude mít k dispozici svojí vlastní, samostatnou postel. Vybavení takového pokoje pak může vypadat jako na následujících ilustračních fotografiích.

 

Dětský pokoj pro tři děti Shelter   

 

I v tomto případě, kdy k patrové posteli pořídíte klasické lůžko, získáte velkou úsporu místa. Navíc, například konkrétně v kolekci dětského nábytku Shelter, kterou vám exkluzivně pouze na našich stránkách představujeme, lze při úspoře místa v dětském pokoji jít ještě dál. Ke klasické posteli můžete pořídit objemný nadstavec a samozřejmě šuplíky pod postel, stejně jako je vám k dispozici šuplík také u patrové postele pod dolním lůžkem. A ať už to jsou šuplíky, nebo nadstavec, stále hovoříme všeobecně o úložných prostorech, které vám nezaberou žádné místo navíc v dětském pokoji, jelikož jsou součástí samotného nábytku. 

 

Nadstavec a šuplíky, úspora místa v každém případě

Nadstavec nad postelí, ale překvapivě může být v identické podobě také nad psacím stolem. Zkrátka s kolekcí dětského nábytku Shelter, máte při zařizování dětského pokoje nekonečné množství úsporných k prostoru řešení. Již na začátku našeho povídání jsme se zmínili, že jako prodejci nábytku pořízení šuplíků pod postel považujeme vždy za správnou volbu a to samé platí také pro nadstavec při zařizování rozměrově malého pokoje. Navíc nadstavec v této kolekci, jak posteli, tak psacímu stolu velmi sluší.

 

Dětská postel s šuplíky a nadstavcem Shelter  Dětský psací stůl s nadstavcem Shelter

 

Nadstavec vás překvapí objemem, nad postelí je ideální na oblíbené knížky a hračky, nad psacím stolem zase na školní potřeby. Pořízením jednoho nadstavce ušetříte místo za komodu, která by vám zbytečně zabírala prostor v dětském pokoji. Pokud pořídíte dva šuplíky ke klasické posteli, šuplík k patrové posteli a ještě nadstavec, nebo v pokoji pro tři děti ideálně nadstavec nad postel i nad psací stůl, věřte nám, že vašim dětem zůstane i místo na hraní. Navíc, každé z dětí bude mít k dispozici svůj osobní prostor.

 

Aby byl dětský pokoj dokonalý

Nebojte se menší úprav před zařízením dětského pokoje. Nemusíte být zrovna mistři v oboru, aby jste nezvládli adekvátně k designu a odstínu vybraného nábytku, třeba vymalovat jednu stěnu na odpovídající odstín. Pouhou změnou odstínu stěny může získat dětský pokojíček zcela nový rozměr. Ale lze třeba změnit i závěsy, dekorační doplňky, odstín kusového koberce, povlečení na postele a dalších drobností a detailů, které pak vytvoří harmonický, elegantní celek dokonalého dětského pokoje.