Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak zařídit dětský pokoj pro tři děti?

Většina z nás to zná. Málo místa pro děti, jelikož k dispozici pro ně všechny máme jen jeden dětský pokoj. Jak ale zařídit dětský pokoj pro tři děti, aby byl interiér prostorný, zůstalo ještě místo na hraní a každé z dětí mělo i svůj osobní prostor? Navíc je zde ještě samozřejmě otázka věkového rozdílu. A to minimálně dvou let mezi každým z dětí. Znamená to, že nejmladší z dětí do školy ještě nechodí, nejstarší z dětí pravděpodobně ano. Dnešní povídání bude především o tom, jak maximálně ušetřit místo v dětském pokoji a jak vůbec dětský pokoj zařídit, aby všichni byli spokojeni?

 

 

Řešením je správný výběr dětské postele

Nejvíce místa v interiéru dětského pokoje dnes ušetříte pořízením funkční patrové postele s úložným prostorem. A jsou i patrové postele, které nabízejí až tři místa na spaní, jelikož součástí patrové postele je i přistýlka v podobě šuplíku na vysunutí. Přistýlka pak v době, kdy jedno ze straších dětí už rodinné hnízdo opustí, může dále sloužit jako praktický úložný prostor navíc pro zbylé dvě děti.

 

  

 

Na fotografii je znázorněný způsob řešení místa na spaní pro tři děti tak, aby jste v místnosti ušetřili co možná nejvíce místa. Představte si, že na místo patrové postele by jste měli do dětského pokoje umístit tři samostatná lůžka. Nezbylo by vám už moc prostoru na umístění dalšího nábytku. Nezapomínejte, že pro děti školou povinné vám musí zůstat dostatek místa ještě na psací stoly. Pro tři děti alespoň dva, jeden psací stůl by byl málo. Pokud máte místo, pak ideálním řešením je, aby každé z dětí mělo svůj psací stůl. V pokoji by neměla chybět ani šatní skříň, pro tři děti ideálně třídveřová. Pořízením patrové postele s přistýlkou na vysunutí máte šanci další díly nábytku do dětského pokoje umístit. Patrové postele na fotografii nabízí kromě přistýlky ještě tolik drahocenné úložné prostory a to v podobě polic podél lůžek a další pod schůdky. Velmi funkční design francouzského výrobce dle nás nemá chybu.

 

Pokud nejste příznivci patrových postelí, pak je zde ještě řešení v podobě klasické postele, ale rovněž s přistýlkou. Ta má samozřejmě i v tomto případě podobu šuplíku a prostřední část postele je rovněž na vysunutí. I klasické dětské postele dokážou nabídnout tři místa na spaní, ale převážná část těchto postelí je určena pro dvě děti. Nabízí se tak řešení v podobě umístění postele s přistýlkou a jednoho klasického lůžka ve stejném designu. I tak ušetříte prostor za jednu postel, kterou by jste bez přistýlky museli pro třetí dítě pořídit.

 

                                                                         

 

Na fotografii je jeden z možných návrhů dětské postele s přistýlkou, který ještě nabízí úložný prostor mezi lůžky. Moderní design opět z nabídky francouzského výrobce. Jsou ale i další možnosti, jak ušetřit místo v dětském pokoji.

 

Patrová postel s psacím stolem

Další možností je patrová postel, která sice nabízí pouze dvě místa na spaní, ale součástí postele je i psací stůl a úložný prostor. Místo v dětském pokoji tak ušetříte právě psacím stolem a dvěma lůžky. Ale důmyslný design jedné z takových postelí jde ještě dál. Spodní lůžko můžete v průběhu dne složit velmi jednoduše do pohodlného křesla a v pokoji se tak uvolní dětem místo na hraní.

 

  

 

Pro třetí dítě pak stačí pořídit klasickou dětskou postel ve stejném designu. Tento nápad na řešení úspory místa v dětském pokoji se velmi líbí i z toho důvodu, že zde mluvíme o dětském nábytku z masivu. Takže dětský pokoj bude i zdravotně nezávadný. Nabídka důmyslných designů, které mají za cíl ušetřit místo v dětském pokoji je velmi široká. Dnes i tři děti v jednom dětském pokoji mohou mít velmi příjemně zařízený interiér a mohou se cítit pohodlně.

 

 

Poslední možností je, když máte pro každé z dětí samostatnou místnost pro vybavení dětského pokoje. Většinou pak pokud jste majiteli rodinného domu. Ale jen málokdo z nás takové štěstí má. nabídka samostatných dětských pokojů je velmi široká, pro tento případ bude tedy velmi jednoduché si vybrat.