Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak zařídit dětský pokoj pro dvě, tři děti?

Pokud máte k dispozici pro vaše děti pouze jednu místnost k zařízení dětského pokoje, pak je třeba každý centimetr prostoru pečlivě využít. Dětský pokoj, který musí obývat dvě, nebo tři děti by měl být zařízený tak, aby každé z dětí mělo svůj osobní prostor a úložný prostor. Soukromí je velmi důležité. Navíc v jedné místnosti musíme vyřešit místo na spaní, místo pro učení a ještě musí zůstat volná plocha na hraní. Místnost by rozhodně neměla být přecpaná nábytkem, což působí stísněně. Jak tedy zařídit dětský pokoj pro více dětí, aby byly zachována ergonomie bydlení?

 

Dětský pokoj pro dvě děti

Před zařízením dětského pokoje je třeba se zamyslet nad tím, co všechno do místnosti potřebujete umístit a kterou cestou chcete ušetřit prostor. Nejčastěji přichází ke slovu pořízení patrové postele, kdy dvěma lůžky nad sebou ušetříte opravdu o hodně více místa, než kdyby jste pořídili klasická lůžka umístěná vedle sebe. Dalším velmi praktickým řešením je pořízení multifunkční dětské postele jejíž součástí je také psací stůl na vysunutí a řada úložných a odkládacích prostorů. Zajistíte tak dětem nejen místo na spaní, ale i psací stůl, který v případě potřeby když si děti budou chtít hrát jednoduše zasunete. Třetí možností je pořízení vyvýšeného lůžka, kdy ve vzniklém prostoru pod lůžkem je opět psací stůl a police. Zkrátka a dobře, pořízením těchto typů postelí vlastně máte možnost v dětském pokoji ušetřit místa nejvíce. Správná volba místa na spaní vám pak umožní dále v dětském pokoji plánovat a to i věci, které jste třeba ani v dětském pokoji nepočítali, že můžete mít.

 

Patrová postel Stim     Patrová postel Bibliobed pro dvě i tři děti

 

Na fotografiích představujeme právě řešení místa na spaní, které vám ušetří spousty místa v dětském pokoji. Multifunkční dětská postel Moby nabízí klasický rozměr místa na spaní i pro děti školou povinné a to 90x200 cm. Nechybí bezpečnostní prvek v podobě zábrany po celém obvodu lůžka. Psací stůl je na vysunutí a vedle psacího stolu jsou prakticky umístěné police na učebnice a školní pomůcky. Provedení postele v bílo růžovém provedení pro holku a v bílo šedém provedení pro kluka. Schůdky jsou rovněž pro dítě velmi pohodlné, jelikož mají dostatečně širokou nášlapnou plochu, nejedná se o klasický žebřík.

Patrová postel Leo pro dvě děti nabízí kromě míst na spaní o velikosti 90x200 cm také úložný prostor v podobě šuplíku a odkládací prostor v podobě polic. Ty jsou jak u horního tak dolního lůžka, každé z dětí má svůj prostor pro umístění hraček či knížek. Pokud nejste příznivci patrových postelí či se vám nezdá multifunkční dětská postel, další možností jak ušetřit místo v dětském pokoji je dětská postel s přistýlkou. Druhé spaní je vyřešeno šuplíkem, do kterého umístíte matraci.

 

 

                                                   Sestava dětského nábytku Kwai

 

Na fotografii představujeme dětskou postel s přistýlkou z kolekce Robin. Kromě místa na spaní získají vaše děti také úložný prostor. Příjemný design a možnost pořízení dalších dílů dětského nábytku v identickém designu. Dětská postel s přistýlkou, kterou kdykoli zasunete pod horní lůžko ušetří vlastně místa za jednu postel, kterou by jste museli pořídit.

 

Dětský pokoj pro tři děti

Při zařizování interiéru jako jedné místnosti, ale pro tři děti je třeba ještě více zvažovat každý centimetr v místnosti. Častým řešením jsou patrové postele s přistýlkou, které v případě tří dětí dokáží ušetřit místo nejvíce. Nabídka patrových postelí s přistýlkou je vcelku novým řešením a musíme říci, že velmi oblíbeným. Šuplík, který slouží jako přistýlka pak můžete později, třeba když jedno z dětí z domu už odejde, jako klasický úložný prostor.

 

Patrové postele španělského výrobce B 

 

Na fotografiích představujeme patrovou postel B a Bibop z nabídky francouzského výrobce. Ty se staly nejprodávanější a to především díky vlastnímu, velmi praktickému designu. Kromě místa na spaní pro tři děti získáte zároveň s pořízením této postele také nemalé úložné prostory. Ty jsou v podobě polic kolem lůžek, nebo v prostoru pod schůdky. Nechybí ani řada bezpečnostních prvků. Zábrana kolem horního lůžka, široká nášlapná plocha schůdků a zábradlí u schůdků. Šuplík jako přistýlku můžete v průběhu noci umístit kamkoliv vás v místnosti napadne, přes den lůžko schováte pod postel. Toto řešení se nám jako prostředek k úspoře místa v dětském pokoji tří dětí zdá tou nejlepší volbou. Představte si dětský pokoj, kde jsou umístěná tři samostatná, klasická lůžka. Místa pro umístění dalšího potřebného nábytku opravdu nezbude moc. Pokud se před zařizováním dětského pokoje pro tři děti zamyslíte nad rozčleněním prostoru, je šance, že vaše děti budou mít i místo na hraní.

Dětský pokoj pro jedno dítě

Samozřejmě, že dětský pokoj, který zařizujeme pro jedno dítě je daleko lehčí záležitostí než pro více dětí. Ale přeci i v tomto případě se můžeme potkat s nedostatkem prostoru. Řešením může být pořízení multifunkční dětské postele s vysouvacím psacím stolem, nebo patrové postele s psacím stolem. Opět na ilustračních fotografiích představujeme vlastní design takového řešení prostoru.

 

Patrová postel Higher    Patrová postel Smoozy pro kluka

 

Na první fotografii dokonce můžete vidět design dětské patrové postele, kterou lze vlastně nazvat dětským pokojem se vším všudy. Pod vyvýšeným lůžkem je šatní skříň či spíše šatna, nechybí zrcadlo, police na oblečení a dvířka, kterými šatnu zavřete. Dále je součástí postele psací stůl, rovněž s řadou odkládacích a úložných prostorů. Druhá fotografie je jednodušším řešením, kdy pořízením postele ušetříte místo za psací stůl. Ten je opět součástí řešení.

 

Nabídka jak ušetřit správným pořízením místa na spaní prostor v dětském pokoji je velmi široká. Nezapomeňte, že design výrobců nábytku je stále dokonalejší a důmyslnější a dnes už i tři děti v jednom dětském pokoji mohou vyrůstat ve velmi příjemném prostředí.