Zákaznická podpora: +420 724 777 014 (Po-Pá 8:00 - 17:00)
stylové bydlení
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
0

První dojem dvakrát neuděláte. A vaše předsíň také ne. Zařiďte si ji se stylem.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

I vaše koupelna si zaslouží vypadat krásně jako vy. Zařiďte si ji stylovým nábytkem a vybavením.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak vymalovat a vybavit malou i velkou předsíň

Předsíň je místo, do kterého vejdeme my i návštěva jako první a utváří dojem z celého domova. Máme pro vás tipy, díky kterým si poradíte s velkou i malou předsíní a vytvoříte tak místnost, která bude ozdobou celého domu.

Předsíň není jen třídírna kabátů. Je vstupní branou do každého bytu a měli byste jí proto věnovat zvláštní pozornost.

Při zvelebování domova bývá předsíň docela často opomíjena a to neprávem. Ačkoliv zde netrávíme tolik času, předsíň je místo, které jako první uvidí návštěvy i my.

Základem je vhodně zvolená barva stěn, od které se pak odvíjí volba nábytku i doplňků.

Jak vymalovat malou předsíň

Pokud je vaší vizitkou maličká předsíň plná bot a kabátů s minimem úložného prostoru, je čas na změnu. I s málem se dají dělat kouzla.

Zde platí stejné pravidlo jako u všech ostatních místností: Chcete opticky zvětšit místnost? Volte světlé odstíny!

Pokud je vaše chodba typický tvar nudle – úzká, ale dlouhá, tak se vám bude hodit tento tip: Stěny, které jsou od sebe nejvzdálenější, natřete tmavším nebo teplejším odstínem.

Jestli vás trápí opačný problém, krátká chodba, tak na opačné strany využijte co nejsvětlejší odstín, nebo ji využijte jako prostor pro závěsné zrcadlo. Zrcadla odráží světlo a opticky zvětšují prostory. Také můžete využít nábytek se zabudovaným zrcadlem.

 

 

Botník se zrcadlem

 

Čemu se vyvarovat v malé předsíni

I když se vám líbí vzorované tapety, využijte je radši ve větší místnosti. Mají tendenci zmenšovat prostory a akorát byste z nich měli stísněný pocit. Pokud už volit vzor, tak jemný, ideálně v podobném odstínu, jako jsou ostatní zdi. A například vodorovné proužky stěnu opticky rozšíří.

Při malovaní dbejte na to, aby barva vždy sahala až k úrovni stropu.

Vyvarujte se také tmavým podlahám nebo těžkým vzorovaným kobercům. Nejlepší službu vám udělá světlá podlaha a parkety a oproti koberci jsou i snazší na údržbu.

Detaily, které prokáží velkou službu

V českých domácnostech bývají dost často předsíně bez oken, a proto patří mezi nejtmavší části domu. Investujte proto do několika kvalitních světel, které prosvětlí každý kout. Volte spíše nenápadnější světla, aby opticky nebraly prostor. Můžeme doporučit LED panely, které jsou nenápadné a přitom prostor hodně osvětlí.

Ušetřete místo dobře zvoleným nábytkem

Čím více věcí, tím víc se zmenšuje volný prostor. V předsíni se tomu ale nevyhneme – boty, bundy, deštníky a další nezbytnosti se hromadí, že člověk ani neví jak. Předsíň bude vypadat uspořádanější, když každá věc bude mít svoje místo – botník a šatní skříň je nutností.

Ideálním řešením rozměrově malé předsíně je předsíňová stěna.

 

Malá předsíňová stěna

 

Jak vymalovat velkou předsíň

Pokud vás netrápí velikost předsíně, máte víceméně volnou ruku. Jen si dejte pozor na bílé stěny ve spojení se světlým nábytkem. Pokud byste si nevyhráli s barevnými doplňky, tak místnost by působila příliš neosobně a sterilně – skoro jako čekárna u doktora.

Vzhledem k tomu, že předsíň je první místnost, kam návštěva vejde, tak vyvolá dojem o celém domu. Pokud je zbytek místností ladí do teplých odstínů, využijte je i v předsíni, a to stejné platí i u studených tónů.

Využijte dostatek prostoru, ušetří vám to místo jinde

Vzhledem k tomu, že máte k dispozici dostatek prostoru, můžete využít více skříní, komod i poliček a ušetřit tak místo v jiných místnostech. Zároveň si můžete vyhrát s výběrem nábytku. Spíše než skladné a praktické kousky můžete volit ty designové.

 

Předsíňová stěna Westerland

 

Jaký dům, taková předsíň

V první řadě ale dbejte na to, abyste se cítili příjemně vy. Pokud máte doma malé děti, tak proč si rovnou nevystavit jejich obrázky přímo v předsíni? Možná to nebude předsíň jako z katalogu, ale hned při vstupu  budete cítit, že jste doma.

 

 

Novinky do schránky

Každý týden to nejzajímavější ze světa bydlení.
Kdykoliv budete chtít, můžete se odhlásit.