Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak vybírat nábytek do ložnice

Ložnicová sestava bývá výhodným a ekonomickým nákupem. Sestavy ložnic v našem e-shopu je v konečném důsledku cenově dostupnější, než postupné sestavování ložnice. Ložnicové sestavy na Aldu se skládají z postele, nočních stolků, komody a šatní skříně. Ložnice je velmi důležitá, jelikož její správný výběr a to především roštu a matrace, značně ovlivňuje jak si odpočineme. Tedy kvalitu spánku.

Umístění ložnice v bytě

Uvědomíme-li si, že v ložnici strávíme téměř třetinu svého života, měli bychom se tu cítit příjemně. Ložnice by měla být umístěna do nejklidnějšího místa v bytě. Není vhodné, aby sousedila se schodištěm nebo jinou rušnou částí domu. Nerušený spánek, stejně tak jako příjemné usínání a probouzení, dodá organismu potřebnou sílu a elán. Z praktického hlediska je vhodné umístění ložnice blízko koupelny a toalety. Můžeme-li si vybrat orientaci ložnice ke světovým stranám, dobrou volbou je orientace na východ. Ranní slunce dokáže vytáhnout z postele příjemným způsobem i toho největšího spáče. Ložnice orientovaná na sever je také jednou z možností.

 

Ložnice Aalborg white  

 

Ložnicové sestavy, samostatné postele

Kdo by si nepřál mít krásnou, pohodlnou a útulnou ložnici. Ložnicové prostředí vytváří především nábytková sestava. Nejdůležitější částí ložnicového nábytku je postel. Pro ni byl vymyšlen už nejeden zajímavý tvar, přičemž se přidávají další promyšleně zakomponované funkce. Součástí postele může být např. noční stolek, úložný prostor na lůžkoviny, osvětlení, apod. Okolní nábytek, jako jsou komody, šatní skříně, toaletní stolky či noční stolky, pak samozřejmě koresponduje s postelí a celá sestava tak vytváří atmosféru místnosti. Nemalý význam pro pohodu v posteli a dobrý spánek má kvalitní ložní souprava.

 

Postel Lanka graphit     Postel Lanka white

 

Kvalitní matrace nesmí chybět

Zde záleží také na velikosti samotné postele, případně míře pohodlí, kterou jsme si zvolili. Optimální délka matrace je 20 cm nad rámec výšky ležící postavy. Optimální šířkou matrace je 90 cm pro jednu osobu a pro manželskou postel je min. šířka matrace 160 cm. Volená tvrdost matrace musí odpovídat našim zvyklostem. Váhová kategorie matrace je přímo úměrná hmotnosti uživatele daného lůžka. Matrace jsou v tomto ohledu děleny do jednotlivých váhových kategorií a stupňů tvrdosti. Zónová tuhost je odvislá od disproporcí postavy uživatele. Matrace by měla minimalizovat námahu, kterou člověk při nočním obracení vynakládá a měla by tělo pružně podpírat. Je nutné, aby při konečném efektu byla naše páteř při ležení podepřena ve svém přirozeném tvaru. Při zvolení optimální tuhosti by měla páteř při poloze na boku zůstat vždy v rovině.

V každém případě si při výběru ložnice dejte na čas. Nezapomínejte také na kompromisy, jelikož ve většině případů musí ložnice vyhovovat oběma partnerům. Na designu a matraci se dohodněte.