Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak správně zařídit dětský pokoj pro prvňáčka

Řada rodičů už si prošla obdobím příprav na školu, kdy se malí prvňáčci chystají na velký krok ve svém životě. Ano, začíná škola a toto období je spojeno s řadou změn pro všechny, nejen děti, ale i rodiče a mnohdy babičky i dědečky. Ti musí vyzvedávat děti školy, nebo z družiny, zkrátka v životech všech nastává jiný rytmus. Jak se ale na novou etapu života vašich dětí, nebo jen jednoho dítěte dobře připravit? A jelikož v našem povídání se především věnujeme nábytku, tak dnes to bude něco o tom, jak správně zařídit dětský pokoj pro prvňáčka, dětský pokoj, když máte doma dvě děti školou povinné, ale také si něco málo povíme o studentském pokoji.

 

                                                      Dětský pokoj Biotiful zajistí vše potřebné

 

V hlavní roli psací stůl pro prvňáčka, který je tou největší změnou

Asi to první, co každého z rodičů napadne je pořízení psacího stolu. Ten samozřejmě už opravdu nesmí chybět a to i přesto, jak se velmi často stává, že příprava školáčka probíhá třeba v kuchyni u jídelního stolu. I tak by psací stůl měl být již součástí vybavení dětského pokoje, aby jste dítě vedli k tomu, že má své místo kde si může nachystat aktovku do školu, kde si může kreslit, kde si zkrátka může, když chce,  sednout k vlastnímu psacímu stolu. Třeba ne hned od první třídy, kdy většina rodičů se snaží malým dětem v počátcích školy pomoct jak se dá, ale postupem času. Také můžete místo tradičního místa pro přípravu do školy, kterým je bezesporu v mnoha domácnost již zmíněný jídelní stůl, využít psací stůl v dětském pokoji, stačí si jen na domácí úkoly přinést židli. A časem u psacího stolu, až uznáte za vhodné a dítě bude dostatečně samostatné, nechávat přípravu jen na něm, kde již může být samo. Ideálně je pak mít psací stůl s úložným prostorem a doporučená výška pracovní plochy by se měla pohybovat od 70 cm do 75 cm. Pokud máte tu možnost, tak je ideální k psacímu stolu pořídit i nastavitelnou židli, jejichž výběr v dnešní době rovněž velký. 

 

Psací stoly klasické versus herní počítačové stoly

Věčný spor mnoha odborníků, zda herní počítačový stůl využívat také k přípravě do školy. Tyto trendy herní stoly jsou velmi populární především mezi chlapci a nás to nepřekvapuje, jsou opravdu nádherné. Rozměry vyhovují také požadavkům pro přípravu do školy a psaní domácích úkolů, zda však takový psací stůl pořídíte do do dětského pokoje vašeho chlapce již necháme na vás. Je to asi vše o důslednosti a kontrole, co dítko u psacího stolu zrovna dělá, ale vše je o nás rodičích, kdy dítěti dáváme hranice, kdy je čas na zábavu a kdy na přípravu do školy. V každém případě, herní počítačové stoly se stávají čím dále více součástí vybavení dětského pokoje mnoha chlapců.

 

Designový psací stůl D-Game urbanic     Psací stůl do malého prostoru Tok scandi

 

Nabídka herních počítačových stolů láká rovněž led osvětlením s ovládáním, takže dle nálada si chlapec odstín osvětlení stolů může měnit. V dnešní době se výrobci předhánějí v nejrůznějších "vychytávkách" a tak mnohé z nabízených herních stolů na trhu již nabízí také usb porty, nebo bezdrátovou nabíječku pro smart telefony a tomu nejen že těžko odolávají malí kluci, ale i tatínkové se mnohdy těmito novými designy stolů dají zlákat. Taková je zkrátka doba a my ji nezastavíme, myslíme si naopak, že co se týká bytového designu, tak v následujících letech bude ještě mnohokrát velmi překvapeni.

 

Více dětí, znamená více psacích stolů?

Určitě by to tak mělo být, ale všichni víme, že dětský pokoj není nafukovací. Pokud máte třeba tři děti a k dispozici jen jeden dětský pokoj, jen velmi těžce umístíte do jednoho pokoje tři samostatná lůžka  a tři samostatné psací stoly. Nemluvě o tom, že by bylo fajn mít v dětském pokoji ještě nějakou komodu, regál, nebo šatní skříň a při tom všem vybavení by mělo zůstat dětem nějaké to místo i na hraní. Naštěstí dnešní doba bytového designu nabízí celou řadu kompromisů, která jsou maximálně ohleduplná k danému interiéru. Pokud je to i váš problém, že nemáte dostatek místa v dětském pokoji, navíc máte tři děti, tak na ilustrační fotografii představujeme jeden z možných kompromisů.

 

                                                        

 

Patrová postel Bibliobed od francouzského výrobce pro tři děti a v pokoji dva psací stoly. Tři děti se na dvou psacích stolech již nějak prostřídají, mnohdy také nejmladší z nich ještě do školy ani nechodí. Vše je pak v malém interiéru otázka časového harmonogramu a domluvy, v každém případě prioritou je zachovat dětský pokoj vzdušný, příjemný, ne za každou cenu přeplněný nábytkem. A to zajistí patrová postel s třemi lůžky a vám zůstane více místa pro pořízení alespoň dvou psacích stolů. Jak je v návrhu s patrovou postelí Bibop.

 

                         

 

Vyvýšené, patrové postele s psacím stolem. Ano či ne?

Pokud máte sice jenom jedno dítě a i přesto velmi málo místa, pak existuje celá řada velmi multifunkčních designů, které tento problém řeší. Jako příklad si právě můžeme uvést patrovou postel, v jejíchž prostorách pod vyvýšeným lůžkem je umístěn psací stůl, ale mnohdy i šatní skříň. Někomu toto řešení velmi vyhovuje, jiný namítá, že pod lůžkem u psacího stolu bude tma. A my opět doporučujeme jít cestou kompromisu. Pokud je pokojík vašeho dítěte dostatečně slunný, pak proč ne? Navíc při dnešní nabídce led osvětlení lze i šero pod postelí velmi jednoduše vyřešit. Pokud je však pokojík spíše tmavší, bez sluníčka, pak existuje celá řada jiných, úsporných designů, o kterých si ještě povíme.

 

                                                       Vyvýšena postel s psacím stolem Studio On Line

 

Multifunkční řešení pokojíků jsou ideální při zařizování velmi malých interiérů. Pořízením patrové postele dítě získá nejen místo na spaní, ale i klasický a dostatečně velký psací stůl, který je doplněný policí a šuplíkem a tak k přípravě do školy nic nebrání. A nám se líbí, že součástí postele je i šatní skříň, úspora místa v pokoji školáka je tak opravdu velká. Samozřejmě, že pokud je či bude vaše dítě studijní typ a začne navštěvovat již střední, nebo vysokou školu, pak již doporučujeme vybavení interiéru jako u dospělých a ideálně je již studentský pokoj a psací stůl klasicky vybírat z nabídky nábytku pro dospělé.

 

Čemu dát přednost ve studentském pokoji? Velká postel, nebo velký psací stůl?

Navíc když s přibývajícím věkem se pokoj našeho dítěte nezměnil, nenafouknul, jeho rozměry jsou stále stejné. Za nás, pokud musíte s ohledem na malé rozměry pokoje jít cestou kompromisu, tak dejte přednost velké posteli. Spánek je přeci to nejdůležitější a jeho kvalita ovlivňuje i studijní výsledky. Takže za nás kvalitní a velká postel a třeba středně velký psací stůl.

 

                                                         Vyvýšená postel s velkým úložným prostorem Travel

 

Studentský pokoj dívky i chlapce díky dnešní různorodé a široké nabídce nejrůznějších designů, může být i v malém pokoji příjemným místem k bydlení. Studentské postele nabízí i taková řešení, která ušetří v pokoji spousty místa a to prostřednictvím nádstavců, šuplíků, nebo prostorem pod postelí. A jeden z návrhů, jak příjemně může pokoj, nebo spíše již ložnice dospívajícího dítěte vypadat na závěr dnešního povídání přikládáme. A v každém z dnešních návrhů jsme vám představili psací stůl jako prvek v pokoji menších i větších dětí. Volba je již na vás.