Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak správně vybrat dětskou postel?

Pomalu vám přestává stačit dětská postýlka a je čas vašemu miminku pořídit klasickou dětskou postel? A umíte dětskou postel vlastně správně vybrat? Jak má být velká a co by měla vašemu dítěti nabídnout? Dnešním tématem budou dětské postele pro holky a kluky od tří do osmnácti let. A nabídka dětských postelí je tak široká, že opravdu nebude lehké vybrat. Ale aby jsme trochu výběr usnadnili, nabídku dětských postelí jsme rozdělili do několika kategorií.

Bílé dětské postele a postele s úložným prostorem

Ano, jednou z hlavních kategorií jsou dětské postele v bílém provedení. je tomu tak především proto, že bílý odstín nejen u dětské postele, ale dětského nábytku všeobecně patří k nejoblíbenějším. Do bílých postelí jsme pak zařadili takzvaně všehochuť, od patrových postelí pro dvě děti až po multifunkční postele s psacím stolem. To co kategorii sjednocuje je však základní, sněhově bílý odstín.

 

Dětská postel Snoop     Multifunkční dětská postel Reverso

 

Samozřejmě, že jsou v bílém provedení také dětské postele s šuplíky jako formou úložného prostoru a ty stejně jako multifunkční či patrové postele ocení rodiče, které nemají pro dítě k zařízení dětského pokoje k dispozici příliš prostoru. Bílý dětský nábytek má také tu vlastnost, že dokáže opticky jakoby danou místnost zvětšit. Bílý odstín je rovněž neutrální a tak bílou postel lze pořídit jak pro kluka, tak pro holku. často je pak právě bílá v dětském pokoji v kombinaci s modrou, nebo růžovou dle toho, komu je pokoj určen. A bílé postele, potažmo bílého nábytku se už opravdu není třeba bát, dnes je zcela běžné, že povrchy jsou lehce omyvatelné.

Dětské postele s úložným prostorem představujeme samozřejmě v různých odstínech, kdy opět bílá nechybí. V nabídce však najdete i postele v přírodních odstínech, nebo netradičních odstínech jako je barva lily, růžová, modrá či kombinace několika odstínů. Úložným prostorem je pak vždy myšlen jeden, nebo sada šuplíků.

Dětské postele se zábranou

Jsou rodiče, kteří chtějí i pro nízkou dětskou postel zábranu. Jsou také dětské postele s označením vyvýšené a ty mají zábranu v základní nabídce. Zábrana je dalším prvkem pro ještě větší bezpečnost vašeho dítěte, především když se právě z postýlky přemístí do klasické postele.

                           

Dětská postel Bonny pro holky    Dětská postel Bonny pro kluky

 

Téměř všechny vyvýšené dětské postele mají zábranu. Ale pokud se vám zdá zábrana nedostatečně vysoká, lze běžně pořídit v sítích s nábytkem zábranu, kterou po nějakém čase můžete odstranit. Samozřejmě až už je dítě větší. Nabídka dětských postelí se zábranou je rovněž velmi široká a největší možný výběr představuje belgický výrobce.

Dětské postele s přistýlkou

Jsou rodiče, kteří nemají příliš důvěru k patrových postelím. Pro ty je zde nabídka dětských postelí s přistýlkou, které využijete mnoha způsoby. Buďto bude přistýlka sloužit ke každodennímu spaní jednoho z dětí, nebo přistýlku využijete k občasnému přespaní pro některou z návštěv. Dětské postele s přistýlkou patří k oblíbeným opět tam, kde není příliš místa na zbyt. Když je den, spodní lůžko-přistýlku, jednoduše zasunete pod horní lůžko a děti mají prostor na hraní. Manipulace je velmi snadná i pro malé dítě. A když přistýlku využíváte či spíše budete využívat jen občas, pak může být po celou dobu pod postelí zasunuta a rozhodně nebude v místě, dětském pokoji překážet.

 

Sestava dětského nábytku Kwai     Dětská postel Ocean aqua

 

Jsou i dětské postele s přistýlkou, jejíž součástí je i sada šuplíků. u některých najdete i zábranu. A pokud jste pořídili přistýlku ke každodennímu spaní druhého z dětí, pak až starší již nebude obývat vaše společné hnízdo, můžete přistýlku využít jako klasický úložný prostor. Výhodou je také možnost přemístění přistýlky kamkoliv v dětském pokoji, není řečeno, že musí být pod horním lůžkem.

Stále nejprodávanější patrové postele

Ano, patrové postele patří přeci jen k nejprodávanějším. Důvod je velmi lehké zodpovědět. Maximálně ušetříte místo v dětském pokoji a získáte dvě místa na spaní pro vaše děti. Nabídka patrových postelí je dnes velmi odlišná těm, které jste možná vy jako rodiče již vlastních dětí zažili. Patrové postele to je důmyslný design, který nenabízí jen místo na spaní pro dvě děti, ale i řadu úložných prostorů, nebo dokonce psací stůl.

 

      Patrová postel Bibliobed

 

Ať už si vyberete jakoukoliv dětskou postel, nezapomínejte na velmi důležité pravidlo. Postel je tak kvalitní, jak kvalitní do ní pořídíte matraci. A tak rozhodně výběr matrace pro vaše dítě nepodceňujte, spokojený spánek je jednou a ne jedinou z podmínek zdravého růstu každého jedince.