Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak snadno vyrobit zimní dekorace

Vánoce jsou už za dveřmi a první sníh máme už za sebou. Máme pro vás dekorace, které vám vydrží po celou zimu. A co víc – dekorace jsou jednoduché, takže je máte vytvořené za chvíli, a navíc do tvoření můžete zapojit i vaše děti.

Dekorace ze zimních větviček

Při procházkách přírodou obdivujete zasněžené větve stromů? Můžete je mít i doma. Máme pro vás tip od blogerky Réziny Kudrnaté, jak je jednoduše vyrobit. A nebojte, tyto vám doma jen tak neroztají.

 

Co budete potřebovat?

Suché větvičky

Bílý sprej

Kuličky z polystyrenu (Je možné nahradit vatou smotanou do kuliček.)

Tavící pistole

 

Postup

Najděte venku drobné suché větvičky a zastřihněte je do požadovaného tvaru. Následně je nastříkejte bílým sprejem, pokud máte sprej s třpytkami není to vůbec na škodu. Na konce větviček nalepte kuličky pomocí tavící pistole. Výsledný výtvor vložte do ozdobné vázy a kousek zimní přírody máte doma.

 

 

Zasněžené svícny

Svícny i svíčky nepatří k žádnému období tolik jako k zimě. V obchodech je sice nabídka obrovská, ale vy byste chtěli něco originálního a neokoukaného? Máme tady návod na zasněžené svícny, které vám bude závidět nejedna návštěva a ještě se zabavíte u jejich výroby. Tento návod vytvořila šikovná blogerka Tereza, kterou najdete pod názvem laTerezAtelier.

 

Co budete potřebovat?

Skleničky

Ozdobné nálepky nebo páska

Zubní pasta

Houbička

Pinzeta

 

Postup

Pečlivě omyjte skleničky jarem, aby zabarvení lépe drželo. Nalepte na ně nálepky nebo si z lepící pásky vystříhejte požadovaný vzor a ten nalepte. Místo barvy použijeme pastu – zní to možná zvláštně, ale na skleničkách vykouzlí krásný zasněžený efekt. Pastu si vymáčkněte bokem a nabírejte ji houbičkou, kterou následně poťupete sklenice. Necháme pořádně zaschnout a poté opatrně slepujeme nálepky nebo pásku. Pokud by to šlo hůře, vezměte si na pomoc pinzetu. Teď už zbývá jen vložit čajovou svíčku a kochat se vaším výtvorem.