Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak na rozměrově malé ložnice

Dnešní povídání bude nejvíce inspirativní pro ty z vás, kteří se právě chystáte zařídit svou ložnici a pro její vybavení máte k dispozici z celého bytu tu nejmenší místnost. A ve většině případů tomu tak je, že pro vás jako rodiče dětí, ale i ty z vás, kteří žijete "single", se pro ložnici volí nejmenší místnost v domě, bytě, zkrátka ve vašem a jen vašem bydlení. Má to své opodstatnění. Pokud jste rodiče, přenecháte větší místnost dětem, aby měly v dětském pokoji prostor na hraní, nebo je dalším důvodem také skutečnost, že zkrátka chcete, aby ve větší místnosti byla využita jako obývací pokoj, kde se celá rodina scházíte a v ložnici vlastně jen přespíte. Ano, ideální je mít k dispozici vždy pro všechny typy místností velký interiér, ale všichni víme, že tomu tak není. A tak dnes se budeme věnovat tomu, jak zařídit ložnici, aby jste místnost určenou pro její vybavení využili opravdu na maximum.

Správný výběr postele je odpovědí na mnohé problémy

Pokud jste majitelé velkého bydlení, pak si můžete vybírat z nejrůznějších designů. Lze si dovolit také větší rozměr místa na spaní, nebo si dopřejete ten luxus a zabrouzdáte i do nabídky rustikálních postelí, které jak je známo jsou krásné, ale svojí mohutností zabírají většinu prostoru. Pokud však patříte k těm, kterým je dnešní článek určen a místnost pro vybavení ložnice je opravdu malá, pak začněme správným výběrem postele. Je to opravdu velmi zásadní, jelikož pořízením postele s velkým úložným prostorem, navíc nádstavci po stranách a v záhlaví postele získáte mnohé. Šuplíky využijete třeba na oblečení, které často nenosíte a zbytečně by vám zabíralo místo ve skříni, nebo šuplíky využijete na povlečení, přikrývky a polštáře. Úložné prostory zabudované v posteli či přesněji řečeno pod postelí vám totiž neuberou nic z drahocenného místa v pokoji, ve vaší ložnici. Naopak jen získáte.

 

                                 

 

Správný výběr postele vám nabídne nejen tři šuplíky jako je tomu například u manželské postele Most od francouzského výrobce, ale i nádstavce jak jsme již zmínili po stranách a v záhlaví. Nádstavce vám nahradí noční stolky, ideální řešení, pokud je ložnice úzká a dva noční stolky se vám jednoduše vedle postele nevměstnají. Pořizovat jen jeden noční stolek zase posteli, ale ani ložnici nesluší a ještě by jste se hádali, kdo bude noční stolek mít. Ano, ložnice, pokud tvoříte pár, je také velkou otázkou kompromisu. Nádstavce, po stranách s policemi a v záhlaví s prostorem kde po celé šíři postele můžete cokoliv ukládat, vás odkládacím prostorem překvapí, jelikož je rozhodně větší než nabízí dva noční stolky. Ale ty opravdu není třeba u postele, kterou vám na ilustračních fotografiích představujeme, pořizovat. Volný prostor vedle šuplíku v přední části postele lze využít na knihy či jiné dekorace, čímž design postele jen získá.

 

Čím větší úložný prostor, tím více místa v ložnici

V nabídce nejrůznějších designů postelí je naštěstí v dnešní době opravdu z čeho vybírat. Dnes i rozměrově malý pokoj, který právě máme v úmyslu zařídit jako ložnici, může působit příjemně a vzdušně. A taková by ložnice také měla být. Příjemná, vzdušná, tak, aby se vám v ložnici opravdu krásně a pohodlně spalo. Rozhodně se vyvarujte toho a bohužel i taková řešení jsme viděli, že ložnice je nejen místností, kde spíme, ale kde se odkládají nejrůznější předměty, které třeba nechcete mít v obývacím pokoji či jinde.

A upřímně. Kde máte u vás doma sušák na prádlo, žehlící prkno, koš se suchým prádlem, lyže, stan, nafukovací matrace? Ano, je těžké zařídit malý byt, ale pamatujte na to, že kdo si jak ustele, tak i vstane a kvalitní spánek a příjemné prostředí v ložnici ovlivňuje také to, jak se cítíte a kolik máte energie. Než cokoliv do vaší ložnice "odložíte", zvažte, zda přeci jen nelze vyrobit skříně na míru v předsíni, nebo jestli přeci jen nelze něco odložit do sklepa, na půdu? Ale zpátky k postelím. Možností je celá řada jak jsme napsali hned v úvodu a představujeme další koncept postele, která vám nabídne ne zrovna zanedbatelné úložné prostory. Postel Ely, pro změnu od španělského designéra.

 

 

V hlavní roli manželské postele Ely je opět sada šuplíku a nádstavce, které jsou u této postele dokonce na vysunutí. Další z příkladů kdy nemusíte pořizovat noční stolky, další z příkladů, kdy využijete prostor pod postelí, který je u řady designů nejrůznějších postelí zbytečně nevyužitý. Líbí se nám, že police v záhlaví postele je široká a tak věcí, které na polici budete moci odložit bude dost. Španělský výrobce nabízí tento typ postelí v několika velmi trendy odstínech, nechybí ani skandinávské spojení odstínů, nebo naopak tmavší provedení v grafitovém odstínů. Ale v malé místnosti spíše doporučujeme volit světlejší odstíny, které opticky místnost naopak zvětší.

 

Zařizujeme ložnici v minimalistickém designu

Ruku v ruce s malým interiérem jde také design, kterému se řídká "minimalistický". Jak samotný název napovídá, minimalistický design pro minimální rozměr. Tento design je novodobým směrem, který právě vznikal na čím dál větší poptávce po nábytku, který nejen že zabere málo místa v interiéru, ale také působí příjemně, místnost není přeplněná mohutným nábytkem. Do malé ložnice rozhodně minimalistický nábytek patří, působí svěže a odlehčeně. Pokud máte dostatek úložného prostoru k dispozici ve vašem bytě, ale jediným problémem je jen malá ložnice, můžete si dovolit nábytek v minimalistických liniích, kdy není až tak nezbytné, aby postel disponovala úložným prostorem. Nábytek do malé ložnice může mít i podobu, kterou vám představujeme na dalších ilustračních fotografiích.

 

                                  

 

Krásný, úhledný a především minimalistický styl od francouzského designéra. Osobně se nám líbí návrh ložnice v černém provedení, kdy nábytek jakoby působil ještě více elegantněji. Samozřejmě, že volba odstínů je neméně důležitou součástí výběru nábytku, jako vlastní design a tak především v případě malých interiérů si třeba nechtě poradit od odborníků. Odstíny, reliéfy, ale i výmalba stěn, to vše utváří daný interiér a dojem, který jen vy mu vtisknete. A shrnutí z dnešního povídání? Pro malou ložnici je dnes možné najít již spousty řešení a i v malé ložnici se lze krásně a příjemně vyspat. A nezapomeňte, kdo si jak ustele, tak si také lehne, samozřejmě v případě zařizování ložnice myšleno s nadsázkou.