Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak na ložnici?

Spánek, pokud není kvalitní, může negativně ovlivnit naše zdraví, náladu, pracovní výkon a spousty denních, všeobecných činností. Kvalitní spánek, to je především kvalitní postel, ještě kvalitnější matrace, nábytek, který je nám příjemný a spousty detailů, o kterých si dnes budeme povídat a které právě spánek mohou pozitivně ovlivnit. Všechny vyjmenované aspekty by navíc měly být spojeny do takového designu, aby se vám ložnice a nábytek v ní líbil.

 

Manželská postel Toronto    Postel pro jednu osobu Travel

Začněme od postele

Ano, při zařizování ložnice bychom měli začít od samotného spaní a tím je postel s matrací. V prvé řadě bychom se měli rozhodnout, jak velkou postel chceme. Dnešní doba nabízí ve většině případů délku 200 cm, ale liší se šíře. Od 120 do 180 cm, výběr je tedy zvážit. Mezi nejprodávanější postele patří ty, které nabízí rozměr prostoru na spaní 160 x 200 cm. Cenově nenáročné postele a rozměrově pro manželský pár dostačující. Vyberte si tedy rozměr. Dále přichází na řadu rošt, který by již neměl být obyčejný laťkový, ale lamelový, zasazený do kovového rámu.

 

                                            Ložnice Margaux

 

Lamely pruží, více reagují na váhu a pohyb těla, neničí příliš matraci a prodlužují zároveň její životnost. Vyberte si tedy rošt. Pak samozřejmě přichází na řadu výběr matrace a zde bychom doporučili zcela jistě již matraci "sendvičového" typu, pokud tedy můžete, vyhýbejte se pružinovým matracím, které již opravdu patří do dob dávno minulých. Matraci se snažte raději pořizovat od českých výrobců, kde máte přeci jen větší šanci na zdravotní nezávadnost matrace. Nábytek Aldo představuje na svém portále pouze matrace českého výrobce a to společnosti Gumotex. Vyberte si matraci. Je rovněž do velké postele pořizovat matrace dvě a to z toho důvodu, že je odborníky na kvalitní spánek doporučováno převracet matraci alespoň každých šest měsíců a také, každý z partnerů má samozřejmě rozdílnou váhu. Spánek, pokud má každý v jedné posteli svou matraci je více nerušený a necítíte tak podvědomě každý pohyb partnera.

 

Manželská postel Ely      Manželská postel Ely

 

Dalším důležitým prvkem, před samotným výběrem celé ložnice je rovněž materiál, jehož nabídka je v dnešní době velmi široká. Představujeme postele, jako i další nábytek do ložnice z mdf desky, lamina, voštiny, borovice, rustikální - voskovaný materiál ze dřeva a v neposlední řadě dub. Všechny jmenované materiály jsou velmi odlišné a mezi nejčastěji pořizované patří mdf deska, která je zdravotně nezávadná, kvalitní a cenově dostupná.

Barva ložnice je důležitá

Možná jste již slyšeli, že stejně jako materiál, může kvalitní spánek rovněž ovlivnit barva. Známe spousty módních trendů, ale pravdou je, že většina z nás a to je dobře, se vždy přikloní k ložnici v přírodním dezénu. Ložnici si tak můžete pořídit z mdf desky, ale v imitaci olše, ořechu, javoru, dubu, buku jabloně a dalších a dalších odstínů. Přírodní odstín má relaxační účinky a zcela určitě bude působit lépe než agresivní barvy. Ložnice by rovněž neměla být malou místností, ale pokud máte možnost, tak by měla být prostorná a dobře větraná místnost. Zcela určitě se nedoporučuje mít v ložnici umístěn počítač a bohužel často potkávaný jev, ale věřte kvalitnímu spánku neprospívající je umístění televize a její sledování před spaním. Kvalitní spánek ovlivňuje rovněž vaše životospráva a můžete mít kvalitní postel s matrací, ale pokud nedodržujete pravidlo, že před spánkem by jste neměli alespoň tři hodiny nic pozřít, tak vám kvalitní nábytek nebude moc k užitku. Kvalitní spánek je alchymie a spousty ovlivňujících faktorů najednou.

 

Ložnice Castel    Ložnice Curtys

 

Příjemná v ložnici je určitě i lampička s tlumeným světlem, noční stolek a pár, ale opravdu ne moc, dekorací. Ložní povlečení je pak rovněž velmi důležitou tečkou a rovněž i zde doporučujeme české výrobce, které na našich stránkách s bytovým textilem najdete. Ložnice by měla být oázou klidu a relaxace po celodenních útrapách a my věříme, že naší nabídkou Vám s výběrem správné ložnice pomůžeme.