Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak na kuchyň, aby vaření bylo pohodlné

Nabídka kuchyňských linek a nejrůznějších pomocníků je na dnešním trhu velmi široká a pro mnohé z nás je již těžké se zorientovat. Především si pak klademe otázku, co vše vlastně do kuchyně potřebujeme a opravdu to vše potřebujeme? Ano, dnes je samozřejmě také celá řada lákadel, která bohužel ne vždy jsou k užitku, ale slogan vás přesvědčuje o tom, že tuto pomůcku určitě do vaší kuchyně potřebujete. Co je vlastně tedy základem správně vybavené kuchyně, potažmo kuchyňské linky? A jak vše sestavit s ohledem na individuální prostor, kterým každý z nás disponuje? Co opravdu potřebujeme a co už je zbytečné utrácení našich těžce vydělaných finančních prostředků? O pomocnících do kuchyně, kuchyňských linkách a velmi praktických skříňkách do kuchyně si dnes budeme povídat a budeme se snažit v široké nabídce nejrůznějších designů zorientovat. A začít bychom měli tím nejzákladnějším, kuchyňskou linko samotnou.

Vybíráme kuchyňskou linku

Samozřejmostí při výběru kuchyňské linky je, aby se líbila. Tedy asi nejdříve každého jako první přiláká její design a odstín. V podstatě jsou dva základní typy designů kuchyňských linek. Moderní a stylové, můžeme jim také říkat rustikální. Odstínů je na výběr velké množství, od přírodních, až po pastelové či netradiční odstíny. Velkou oblibu si získávají také vysoké lesky a to i přesto, že jejich údržba je právě v kuchyni velmi náročná. Pokud tedy máte představu o designu a odstínu, je třeba přistoupit k bližší specifikaci, jaká by kuchyňská linka měla být. A než tak učiníte, zohledněte vaši kuchyň jako prostor celkový při samotném výběru. Pokud ve vaši kuchyni bude mít místo také jídelní stůl, nezapomeňte při výběru kuchyňské linky na tuto skutečnost pamatovat. I kolem stolu by mělo být dostatek místa pro odsunutí jídelní židle každého strávníka. Zohledněte tedy rozměry linky tak, aby na samotný stůl zbylo místo. Nebo naopak, před pořízením kuchyňské linky by jste měli znát také rozměry jídelního stolu.

Tvar. Zde si určitě nemůže řada z nás vybírat, ale volíme tvar, který nám daný prostor umožňuje. Pro majitele malých bytů, či majitele bytů v panelákovém domě je tvar kuchyňské linky do jedné přímky bohužel skutečností, kterou nelze změnit. Ale dnešní nabídka designů je tak příjemná, flexibilní a důmyslná, že i v panelákovém bytě může být vaše kuchyň praktická a krásná.

 

Nábytek do kuchyně Manchester     

 

Pokud patříte ale mezi ty šťastlivce, kteří disponují dostatečně velkým prostorem pro zařízení kuchyně, pak určitě zvolte kuchyňskou linku ve tvaru písmene "L". Tento tvar totiž nabízí řešení, které je pro pohyb v kuchyni a především pak práci v ní nejvíce pohodlný, praktický. Majitelé větších prostorů si mohou dovolit téměř vše, fantazii se zde opravdu meze nekladou, ale vybavení zase bude více finančně náročnější. Zaplnit větší prostor je mnohdy problém. Vše má svá pro a proti.

Když máme za sebou výběr designu, odstínu, tvaru a víme rozměry pro kuchyňskou linku, přichází na řadu samotný výběr kuchyňských skříněk. Zde si dejte na čas. Uspořádání a typy skříněk jsou opravdu ve velkém výběru a záleží jen na vás, jak si vlastně linku sami navrhnete. Pokud máte malý prostor, zbytečně nepořizujete příliš prosklených skříněk do kterých můžete maximálně vystavit krásný jídelní servis. Raději volte zavřené skříňky, aby jste měli dostatek úložných prostorů. Určitě nezapomeňte na skříňku s malými šuplíky, velkými šuplíky, na skříňku pro umístění nádobí, nesmí chybět skříňka na dřez. Pokud máte vestavěnou troubu či myčku nádobí, i zde se dají takové skříňky na spotřebiče pořídit a vaše kuchyňská linka navíc budete vypadat lépe. To vše pak musíte spojit do jednoho celku kvalitní pracovní deskou, která je již u mnohých prodejců v ceně kuchyňských skříněk.

 

     

 

Kuchyňské skříňky trochu jinak

V nabídce jsou také kuchyňské skříňky z kterých se nesestavuje kuchyňská linka, ale slouží pro doplnění úložných prostorů, kdy u stávající, již zařízené kuchyně zjistíte, že přeci jen máte málo místa pro ukládaní nejrůznějších předmětů. Jsou to takoví pomocníci a jejich nabídka je rovněž velmi široká. Ve většině případů se také jedná o skříňky na pojezdech pro rychlé a snadné přemístění tam, kam zrovna potřebujete. Pokud jste s vaší stávající linkou spokojeni a nehledáte novou, praktické skříňky pro doplnění úložných prostorů vám možná přijdou vhod.

 

 

Věříme, že naše dnešní povídání pro vás bylo alespoň trochu inspirující a udělali jste si přehled alespoň v tom základním do kuchyně, nábytku. Do kuchyně patří samozřejmě i řada dalších pomocníků, od kuchyňských robotů, přes kávovary, mixéry a podobně, ale přes tyto produkty již nábytek Aldo není odborníkem na slovo vzatým. Naše nabídka to je široký výběr nábytku pod jednou střechou z pohodlí domova, samozřejmě s dopravou zdarma.