Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak má vypadat psací stůl

Podobně jako při výběru psacího stolu také u počítačového stolu je třeba dbát na jeho správnou výšku. U dětí, které rostou, je proto dobré volit výrobky s nastavitelnou výškou. Pokud kupujeme stůl pevný, volíme raději vyšší než nízký, z kterého by brzy bolela záda. Ovšem ani příliš vysoký není vhodný, protože jak se bude dítě natahovat, zbytečně si namůže zvedaná ramena a také krční páteř. Dnešní doba nenabízí pouze psací stoly, ale všechny psací stoly jsou již vlastně počítačovými stoly. Každý psací stůl již má pojezd na klávesnici a prostor pro monitor. Pro děti najdete v nabídce nábytku Aldo celou řadu nastavitelných psacích stolů německého výrobce.

 

                               

                                             

 

Pro malé i velké slečny. Psací stoly, které spolu dokonale ladí. Vše je provedeno v růžovo bílém provedení, z kterého budou mít slečny jistě radost. Překvapí vás také možnosti nábytku, především pak funkce psacího stolu, který spolu s dítětem roste, dá se tedy zvedat a také naklápět dle potřeb. Stejně jako je nastavitelná také židle. A kontejner zase nabízí možnost přemístění tam, kam zrovna potřebujete.

Belgický výrobce klade velký důraz na kvalitu, která je dána nejen jeho pověstnou precizností výroby, ale také použitým materiálem při výrobě a nabízenými funkcemi pro nábytek.

 

                                          

 

 

Psací stoly do kanceláře, domácí pracovny

I pro tuto kategorii je nabídka více než široká. Můžete vybírat klasické psací stoly, levné psací stoly, nebo rohové psací stoly. I zde je velmi důležité nezapomínat na kvalitní kancelářskou židli, kterou samozřejmě využijete i pro domácí pracovnu.

 

             

 

Důležitá je i hloubka stolu. Rozhoduje o ní monitor. Platí totiž, že by měl být vzdálený 60 centimetrů od očí. Proto máme-li plochý monitor, stačí nám deska hluboká 70 až 80 centimetrů. U starších hlubokých obrazovek to musí být mnohem více. Proto je lepší pro ně volit rohová pracoviště, která jsou v tomto případě méně náročná na místo než klasický obdélníkový stůl.

 

                                  

 

Pozor také na různé zásuvky, krabice a další věci pod stolem. Tady musí být dostatek volného místa na nohy. Ty potřebují nejen dostatek prostoru, ale také musejí stát celou plochou na pevné podložce. U malých dětí, které ještě nedosáhnou nohama na zem, si lze pomoci rovnými nebo šikmými stoličkami, které poskytnou podpěru. Ještě větší nároky než na stůl jsou kladeny na pracovní židli. První zásada zní, že by se měly oba výrobky kupovat a hlavně zkoušet zároveň.
Při tom kontrolujeme, aby ruce dítěte v lokti svíraly úhel 90 stupňů. Paže také nesměji viset jen tak ve vzduchu, ale být podepřené, a to buď o područky židle, nebo o speciální podpěrku, kterou lze upevnit ke stolové desce.

Židle samozřejmě musí být nastavitelná. Dobré je, když si můžeme regulovat nejen výšku, ale i područky a zádovou opěru. Při práci na počítači by totiž děti měly sedět v takzvaném středním sedu s opřenými zády. Tento návyk je velmi důležitý, protože většina dospělých sedí v mírném předklonu, čímž si velmi zatěžuje meziobratlové ploténky. Navíc odborníci doporučují občas zcela se zaklonit, což je pro záda odpočinková poloha. Při nákupu židle je také třeba dbát na to, aby sedák děti nikde netlačil. Rizikovým místem bývá přední hrana, která může být špatně zaoblená a tvrdá. A nejde jen o to, že se bude dítěti špatně sedět. Tím, že sedák tlačí v podkolenní, brání proudění krve v dolních končetinách a děti si tak „zadělávají" například na křečové žíly.

Tato pravidla platí nejen pro děti, ale samozřejmě i pro dospělé. Proto si zkontrolujte výšku stolu a nastavení židle, ať můžete v klidu pokračovat ve čtení dalších článků!