Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak bude vypadat váš vánoční jídelní stůl?

To nejdůležitější o štědrém dnu se odehrává u jídelního stolu a vánočního stromku. Jídelní stůl by rozhodně měl být slavnostně prostřený a každý ze strávníků by měl mít vše potřebné na dosah ruky, aby od stolu nemusel nikdo odcházet. Taková je tradice, někdo ji ctí, někdo ne. V každém případě, pokud hledáte ten správný jídelní stůl nechte se inspirovat našim článkem. A pokud již jídelní stůl máte a bojíte se, že letos protože vás bude třeba na vánoce více nebudete mít dostatek místa, je zde několik tipů a rad jak si pomoci. 

 

Moderní jídelní stůl

V zásadě dělíme jídelní stoly na klasické bez možnosti rozložení a rozkládací jídelní stoly, jejichž délku můžete díky rozkladu změnit, samozřejmě zvětšit. Stoly jsou také v nejrůznějších designech a z nejrůznějších materiálů. Pokud jste příznivci moderního bydlení, pravděpodobně budete hledat do vaší moderní jídelny či kuchyně moderní stůl. Jejich nabídka je opravdu široká a moderní jídelní stoly se vyznačují především větší možnosti rozložení, design je můžeme říci více důmyslnější.

 

  Rozkládací stůl Kiona white   Rozkládací stůl Kiona grey

 

Příkladem může být moderní jídelní stůl na ilustrační fotografii. Možnost zvětšení rozměru, tedy jídelní plochy stolu je opravdu velká. A právě rozložení stolu nejvíce oceníme na Vánoce, kdy se ve většině rodinách scházíme ve větším počtu. Jak jsme zmínili již v úvodu, tím nejdůležitějším při výběru stolu je skutečnost, aby každý z rodinných členů měl dostatek místa při stolování. Měl by tomu odpovídat i správný počet jídelních židlí umístěných u stolu. Ani jejich výběr nepodceňujte. Pokud jste rodina ještě s malými dětmi, jídelní židle by rozhodně měly být omyvatelné, určitě ne s drahým čalouněním, které by mělo přijít k újmě. A jestliže zvažujete jak jídelní stůl prostřít i zde je lépe ponechat na jídelním stole omyvatelný povrch, pokud máte malé děti. Jídelní stůl může být hezky prostřený i v případě, že na něm není sněhově bílý ubrus. prostírání můžete doladit doplňky v podobě svíček, květiny a jiných drobnůstek. A pokud malé děti už nemáte, jídelní stůl můžete prostírat jak je libo. I plátěný ubrus pak udělá své.

 

Moderní jídelní stoly jsou převážně vyrobeny z laminátové a mdf desky. Zřídka kdy je výrobním materiálem masiv, ale i takové stoly v nabídce najdete. jsou však cenově náročnější. Škála odstínů je dnes pro volbu jídelního stolu rovněž velká a tak si opravdu každý může vybrat. Pokud už jídelní stůl máte a nechcete pořizovat nový, ale strávníků budete mít letos více, několik malých vychytávek. Aby každý měl dostatek místa při stolování, jídelní stůl můžete "odlehčit" třeba pořízením servírovacího stolku, na který umístíte mísu s polévkou, nápoje a další potřebné věci. Uvolněním jídelní plochy pak může každý získat potřebný prostor.

 

                                                                                

 

Španělský výrobce se velmi při návrzích designů do různých místností, soustředí na pokud možno co největší úsporu místa v interiéru. A u rozkládacího stolu z kolekce Kiona, stolu, který vám navíc představujeme v několika odstínech, vás design rozhodně překvapí. Nyní nabízíme verzi rozkládacího jídelního stolu ve velmi oblíbeném odstínu bílého lesku. Španělský výrobce nás svojí důmyslností, temperamentem a originálními designy nikdy nepřestane překvapovat. Rozkládací jídelní stůl, který ve složeném, stavu rozhodně nezabere žádné místo, ba naopak, můžete to ho po obědě s přáteli či rodinou využívat jako psací stolek či odkládací stolek, jak jsme zmínili již v úvodu.

Řešení, které je ideální pro ty z vás, kteří potřebujete větší jídelní stůl opravdu jen sporadicky. Navíc, jídelní stůl si můžete rozložit hned na několik šířek, není pouze nejmenší a největší rozměr, ale je možný libovolný, postupný rozklad dle aktuálního počtu strávníků. Desky pro rozložení si musíte schovat, nelze umístit pod stůl. Kvalitní kovové pojezdy a celkový způsob rozložení na jídelní stůl pouhým vkládáním desek je snadné a rychlé. Důmyslné řešení je dostupné také v dalších odstínech přírodních dekorů.

     

 

Na ilustrační fotografii design francouzského výrobce, který využijete jako psací stůl či odkládací stolek ve složeném stavu a jídelní stůl až pro osm osob v rozloženém stavu. Nápad se nám velmi líbí a systém rozložení je velmi jednoduchý. Věřte nám, že ho zvládne během minuty každý. Moderní jídelní stoly jsou velmi flexibilní a pro majitele malého interiéru ideální.

 

Rustikální jídelní stůl

Pravdou je, že jídelní stůl v rustikálním designu nejlépe vynikne právě na štědrý den. Tak nějak to spolu ladí. Nabídka rustikálních jídelních stolů je velmi zajímavá a rustikální nábytek má stále velkou řadu příznivců. K jídelnímu stolu můžete také pořídit řadu dalších dílů nábytku jako jsou vitríny, nebo komody a vytvořit tak velmi příjemným, stylový jídelní kout. Pokud máte dostatek místa tak i celou jídelnu. Nevýhodou rustikálních stolů je jejich náchylnost na mechanické poškození a jen málokdy výrobce nabízí možnost rozložení. proto před jeho pořízením opravdu pořádně zvažte rozměry jídelního stolu.

 

                     Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

Pro kterou z variant se rozhodnete už záleží na vás. My vám za Nábytek Aldo hlavně chceme popřát, aby u jakéhokoliv vánočního stolu především byla nejpříjemnější atmosféra a Vánoce se vám vydařili jak nejlépe to jde.