Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

I děti můžou mít své houpací křeslo

Do historie nábytkářství se útulný, pohodlný a dodnes žádaný kus nábytku zapsal zásluhou pana Thoneta, prvního výrobce ohýbaného nábytku v Čechách. Čilý a úspěšný podnikatel v roce 1861 totiž převratnou technologií uvedl do života starý vynález, který spatřil světlo světa již dávno předtím. Na nábytku Aldo se nijak zvlášť houpacím křeslům nevěnujeme, ale to není důvod si něco málo o nich napsat.

 

První rocker

Na začátku zrodu houpacího křesla stál totiž houpací kůň – oblíbená dětská hračka viktoriánské doby. Následoval vývoj houpací židle, v němž vede Anglie, kde bylo později vyrobeno i první proutěné houpací křeslo - rocker. (Označení rocker má v angličtině mnoho významů, ale význam houpacího křesla se objevilo již ve středověku, kdy jím byla označována osoba houpající kolébku. V přeneseném významu se jednalo o chůvu.) Technologie a výroba z loupaného proutí se však více rozšířila v Americe, kde je označována jako koloniální styl. Anglie se vrátila k osvědčenému materiálu – dřevu. Zdobné chippendalovské vyřezávané kusy si získaly věhlas po celém světě, ale měly jednu nevýhodu – byly těžké a špatně se s nimi manipulovalo. Zvrat a prudký vývoj v konstrukci houpacího křesla nastal až vynálezem Thonetova zpracování dřeva ohýbaného nad párou.

 

Kvalitní nábytek a ty nejlepší podmínky pro zdravý vývoj dítěte nabízí dětský pokoj Greta I. Špičková je nejen kvalita, ale i design a nápaditost. Každé dítě určitě potěší krásně řešené houpací křeslo, které bude milým společníkem třeba u knihy, nebo jen tak při chvilce odpočinku.

 

       

   

 

 

Nabídka dětských pokojů a dětského nábytku jako samostatných dílů má na nábytku Aldo velmi velký prostor a dětskému nábytku věnujeme snad tu největší pozornost. Mezi jeden z nejkvalitnějších dětských nábytků se špičkovým designem patří dětský nábytek francouzských výrobců. Dětský nábytek, který nabízí jako první prostřednictvím Alda vysokou multifunkčnost. Přejeme vašim dětem příjemné chvíle plné krásných zážitků v tak originálních dětských pokojích z nábytku Aldo.