Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Funkční a praktická předsíň

Prostory předsíně jsou tím prvním, co člověk při vstupu do domu uvidí. Měly by tedy budit dobrý dojem. Předsíň splňuje svým majitelům mnoho funkcí, slouží k oblékání kabátů, přezouvání, ukládání sezónních věcí nebo jako přijímací salón. Navíc v mnoha domácnostech předsíňová chodba propojuje ostatní místnosti a stává se tak klíčovým komunikačním uzlem bytu. Proto je třeba i na malém prostoru vybudovat účelnou a pohodlnou místnost.

 

                                                                                   Kolekce nábytku do předsíně Nestor

 

Předsíňové stěny stále nejoblíbenější

Předsíň mnozí podceňují, ale většinou je prvním místem, které nás potká při vstupu do domu, je vizitkou jejích majitelů. Předsíň je i praktickou místností. Před pořizováním předsíně, bychom měli zvážit, co od ní očekáváme. A ruku na srdce, bez úložného prostoru, který nám nabízí, bychom se rozhodně neobešli. Jak ji tedy zařídit, aby přesně splňovala naše požadavky? Dominantou předsíní zpravidla bývají úložné prostory, a to v podobě předsíňových stěn. Současný trh nabízí široké množství komponentů pro předsíňové stěny, které pak můžeme skládat přesně podle našich představ a podle rozměrů místnosti. Je možné vybírat z mnoha variant. Stěny a skříně jsou prodávány uzavřené, s otevřeným věšákem, s vestavěným zrcadlem nebo pohodlným sedátkem na přezouvání. Dnes vám představíme opět novinku na nábytku Aldo a tou je předsíňové stěny francouzského výrobce. Velmi praktický designový návrh a moderní design s použitím prvků tolik oblíbeného laminátu v různém provedení.

 

    

 

Botník udržuje pořádek

Nejdůležitější součástí předsíně je praktický botník, který skryje všechnu obuv, jež by se jinak nevzhledně povalovala na zemi. Botníky jsou na trhu nabízeny buď samostatné, nebo zakomponované do předsíňových stěn. Nejoblíbenější jsou výklopné botníky, které šetří prostor a nabízejí snadný přístup ke každému páru bot. U skříňových botníků je nevýhodou prostor nutný k otevírání dvířek.

 

Lavice k sezení do předsíně také patří       

 

Navíc by měl být botník dobře odvětraný, aby odváděl pachy z obuvi. Nezapomeňte zkontrolovat hloubku botníku, zda se do něj vejdou i boty nadměrných velikostí. Při diagonálním ukládání by totiž zabraly příliš mnoho místa. Běžná hloubka botníku se pohybuje okolo 40 centimetrů. Předsíň je v mnoha případech prvním kontaktem s celou domácností. Nepodceňujte proto, zařízení interiéru předsíně. Je to váš vstup do domu.