Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dřevěný nábytek v interiéru

Mnozí z nás utíkají z dnešního přetechnizovaného světa plného jasných strohých tvarů, chladných materiálů a neosobních vazeb zpět do přírody. Někteří se stěhují na venkov, jiní alespoň každý pátek vyrážejí na chatu či chalupu. Ať tak nebo onak, každé takové obydlí je ale třeba zařídit. A čím jiným než poctivým dřevěným nábytkem. Dnes vám chceme na nábytku Aldo představit nábytek z masivu od německého výrobce nábytku ze dřeva borovice. A nejen tradiční, tolik známé designy. Rovněž velmi moderní nábytek z masivu.

 

   

Kolekce nábytku z masivu Berthold a regály Lena v transparentním bílém odstínu (Německo)

 

Dřevěný nábytek

Ostatně, krása přírodních materiálů fascinuje lidstvo snad od nepaměti a mít jí kousek doma je snem každého člověka. Dřevěný nábytek nejenom že oživuje interiér kresbou letokruhů dřeva, ale také sem vnáší vůni smrkového či borového lesa a důvěrný pocit bezpečí domácího prostředí. Kvalitní dřevo si zaslouží kvalitní zpracování. Proto, pokud se rozhodnete ke koupi dřevěného nábytku, měli byste zvolit takový, kde je patrný i značný podíl ruční práce. Právě ta dodává finálnímu výrobku jeho originalitu a jedinečný vzhled. Se zpracováním se snoubí i bytelnost. Nábytek v celodřevěném provedení snese bez problémů vysoké zatížení. Jinými slovy přežije nájezdy vašich dětí a hordy jejich kamarádů stejně dobře jako víkendovou návštěvu poněkud korpulentní tchýně s tchánem. Nábytek z masivu jsme vybrali na Aldu především tak, aby nabízel vysokou kvalitu zpracování a doporučenou tloušťku desky, která mnohdy nebývá zachována a pak již je nadsázkou nazývat nábytek masivním. Nábytek z masivu je jedním z mála ekologických výrobků v nábytkářském průmyslu.

  

  

 

Kolekce nábytku z masivu do ložnice, v podobě manželské postele, je velmi originální a patří k zástupcům nábytku moderního bydlení. Nábytek z masivu, tak jak ho známe v posledních několika letech se soustředil především na stylový design. Nová kolekce přináší nábytek z masivu, ale ve velmi moderním designu. Design, který nabízí manželská postel Till najde uplatnění především v malých interiérech ložnic. Díky vyvýšenému lůžku vzniká v prostoru pod ním až neuvěřitelný úložný prostor, který využívá celého obvodu postele a to 140x200 cm. Rozměr, který potřebujete také pro vaši matraci. Pokud vám tato postel poskytuje málo místa na spaní a máte větší interiér, máme řešení. Postel Till si můžete zvolit také v rozměrech 160x200 cm a dokonce 180x200 cm. A pořád to není vše, co výrobce může nabídnout.

 

Rustikální styl

Stoly se šuplíky a bytelnými židlemi, příborníky a komody se zásuvkami, kam si naše prababičky schovávaly své poklady, velké postele, kde se tak báječně spalo a kde se člověk mohl obracet beze strachu, že se pod ním křehká konstrukce zhroutí, to je jen malý výčet toho, co dnes označujeme jako rustikální nebo chalupářský styl. Typologie výrobků je ovšem daleko širší: knihovny, truhly, TV a konferenční stolky, skříně, prádelníky… Z nabídky tak zařídíte kuchyň, obývací pokoj, ložnici.

Dřevěného nábytku se nemusíte vzdávat ani ve chvíli, kdy máte zařízený byt v moderním stylu. Nebojte se experimentovat a pořiďte si třeba jenom jeden, za to solitérní kousek. A z materiálu můžete zvolit např. dub, který patří k tomu nejkvalitnějšímu, co náš ,,dřevěný“ trh nabízí. Kontrast starého a nového dodá interiéru ten správný akcent a dřevo zjemní moderní strohý ráz. Vy se pak budete v bytě cítit zase o něco příjemněji. 

 

   

 

Do kategorie rustikálního nábytku patří do specifické skupiny designu. Voskovaný nábytek má speciální povrchovou úpravu, která vytváří nádech starého vzhledu. Zvláštní patina a staromódní úchytky krásně spojujou to, čemu můžeme říkat antika. Úchytky jsou opravdu originální a velice propracované. V letošním roce vám chceme tuto skupinu nábytku, či kategorii ještě obohatit a to výběrem z několika odstínů moření. Navíc v naší nabídce najdete kolekce francouzského, německého a dánského výrobce a každý z nich vám nabízí zcela něco jiného.

 

Závěrem

Víte že dřevěný nábytek a jeho tvarové změny či praskliny, které vyvolává jak přemíra vlhkosti, tak i příliš suché mikroklima, signalizují, že ovzduší v místnosti není vhodné pro nábytek, a tedy ani pro člověka. Dřevěný nábytek se tak může stát spolehlivým ukazatelem zdravého prostředí, v němž žijeme.