Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětský pracovní kout

V žádném dětském pokoji by neměl chybět pracovní kout. Nezáleží na tom, zda si v něm dítě s vyplazeným jazykem kreslí postavičku panáka, nebo se připravuje na maturitu. Základ zůstává stejný. Podoba dětského pracovního koutu se samozřejmě v průběhu let mění. Tři věci by však měly, kromě základního vybavení, zůstávat stejné a to dostatek světla, vzduchu a alespoň relativní klid. Dětské stoly na Aldu dodržují doporučenou výšku stolu pro zdravý vývoj dítěte. Standardním vybavením stolu je již pojezd na klávesnici. Materiál, z kterého dětské psací stoly nabízíme, je buď laminátová deska, mdf deska, nebo masiv. Stačí tedy vybrat barvu a rozhodnutí je za vámi.

Předškoláci

Pracovní kout by neměl chybět už v pokoji předškoláka, který stále potřebuje především dostatek místa k odpočinku a na hraní. Stůl stejně jako židle musí mít správné rozměry, jinak ubližují páteři dítěte. Vzhledem k tomu, že děti rostou jako z vody, jsou nejvhodnější výrobky s nastavitelnou výškou pracovní a odkládací plochy stolu a sedáku židle. Výšku dětských stolů lze například nastavovat v rozmezí 50 až 75 centimetrů. A jak poznat správnou výšku židle? Jednoduše - i při opření musí chodidla dítěte spočívat celou plochou na podlaze. Nábytek má ve své nabídce široký sortiment psacích stolů pro ty nejmenší. Kolekce, která nabízí samostatné díly k sestavení celého dětského pokoje, rozvíjí fantazii dětí a jejich kreativitu a nabízí designem, který je snem každého malého dítěte. Samozřejmostí je pojezd na klávesnici a doporučená výška psacího stolu.

 

   

Školáci, oblíbené herní stoly

Větší pozornost i prostor věnujeme pracovnímu koutku školáka, který k plnění svých povinnosti už potřebuje více než jen pastelky a čtvrtku. A pokud vybereme správně, máme navždy po starostech. Kvalitní a vhodně zvolený nábytek totiž vydrží potomkům od první třídy do maturity i ke státnicím.

 

    Dětský pokoj Snoop


Náležitou pozornost bychom opět měli věnovat vhodnému sezení. Naprostou samozřejmostí by mělo být nastavení optimální výšky sedací plochy a sklonu opěradla. Područky zvyšují pohodlí, ale pro zdravý sed nejsou nezbytné. Co se týče tvrdosti sedáku, platí pro něho stejná pravidla jako pro matrace, neměl by tlačit ani být příliš měkký. Pracovní stůl umístíme v bezprostřední blízkosti okna. Denní světlo by mělo na plochu dopadat pravákům zleva a naopak levákům zprava, nebo zepředu. Pro přehled a pohodlí je nezbytná hloubka stolu alespoň 60 centimetrů. Pokud nám to místo dovoluje raději volíme 70 až 80 centimetrů. Doporučená délka stolu je 140 a výška 75 centimetrů.

  

                                                           Sestava nábytku Gaming

 

Studenti

Prostorově náročnější jsou stoly, na kterých se musí najít místo pro počítač. Za nejvhodnější se považují sestavy ve tvaru písmen U nebo L, které se však vejdou pouze do prostornějších místností. Počítačové pracoviště i odrostlého školáka by mělo být vybaveno i vhodnými úložnými prostory, nejlépe zčásti otevřenými a zčásti uzavřenými.

 

    

 

V malých pokojích mohou mít podobu mobilního kontejneru. Počítačové pracoviště musí mít i vhodné osvětlení. Nejvhodnější jsou svítidla umožňující nasměrování toku světla dle aktuální potřeby. Při osvětlení monitoru se naopak využívá nepřímé světlo, aby nedocházelo k odrazu, mělo by být nasměrováno na stůl, nikoliv na obrazovku. Na poslední fotografii, vám předvedeme ukázku sestavy psacího koutu, vhodného pro děti a především studenty. Sestava je navržena tak, aby opravdu vše potřebné bylo při ruce.