Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětský pokoj pro prvňáčka, co nesmí chybět

Jako každým rokem i letos jsou rodiče, kteří chystají své dítě poprvé do školy. A to je samozřejmě spjato s řadou emocí, především pak maminky tuto událost prožívají. Ale také prvňáčci. Někteří se těší, někteří pláčou, je to různé. Pokud i vás letos čeká zahájení školní docházky, jistě už jste přemýšleli nad vybavením dětského pokoje. Pokud už máte dětský pokoj zařízený, je třeba si zkontrolovat, zda v něm nic nechybí a vaše ratolest má vše, co v souvislosti se školou bude potřebovat. Především pak kvalitní a dostatečně velký psací stůl, kvalitní dětskou židli nejlépe s možným nastavením výšky sedáku a v neposlední řadě úložný prostor na knížky, učebnice a jiné školní potřeby třeba v podobě regálu či komody. Pokud jste vybavení dětského pokoje odkládali právě až na zahájení školní docházky, máme pro vás prostřednictvím dnešního článku pár rad a tipů jak na to. Jak zařídit dětský pokoj pro školáka, samozřejmě myšleno i školačku.

 

Vybíráme kvalitní psací stůl a židli

Jak jsme již zmínili, nejdůležitější je se zahájením školní docházky pořídit kvalitní psací stůl a dětskou židli. Dnešní nabídka kvalitních psacích stolů je velmi široká a nejoblíbenějšími se pro prvňáčky staly rostoucí psací stoly. K rostoucímu psacímu stolu když pak pořídíte židli s možným nastavením výšky sedáku, máte vyřešeno na několik let. Rostoucí stoly mají velkou výhodu. Výšku pracovní desky přizpůsobíte výšce, vzrůstu dítěte, stejně tak výšku sedáku a tím zabezpečíte maximální možné správné držení těla při psaní a učení. Stůl pak postupně spolu s židlí můžete neustále každým rokem zvyšovat až do maximální možné výšky, tedy psací stůl a židle vám poslouží do patnácti let věku dítěte.

 

               

 

Německý výrobce šel s nabídkou rostoucích psacích stolů ještě dál a kromě možného nastavení výšky pracovní desky lze nastavit také její sklon. Prvňáček se tak lépe naučí psát a nebude na stole doslova ležet, jak to děti rády dělají když se učí psát. Dnes výrobci nábytku nabízejí ty nejlepší podmínky pro školáky a nábytek je vyráběn či navrhován ve stále důmyslnějším designu. Stejně tak už není problém pořídit kvalitní dětskou židli s možným nastavením výšky sedáku.

 

Regály a knihovny na školní potřeby

V nabídce knihoven či regálů se staly nejoblíbenější ty, které nabízejí látkové úložné boxy. Opět z nabídky německého výrobce, který představuje regály s širokým výběrem odstínů pro látkové boxy. Regály tak můžete pořídit i do stávajícího interiéru dětského pokoje, určitě si v široké nabídce odstínů vyberete i takový, který vám bude aktuálně vyhovovat.

 

           

 

Velmi příjemná je i skutečnost, že výrobce tyto regály s látkovými boxy představuje za velmi dostupnou cenu. Navíc syté odstíny mohou velmi oživit interiér dětského pokoje. Jsou ale i regály, které jsou vyrobeny v identickém designu ostatního vybavení dětského pokoje, ale to je aktuální pro ty z vás, kteří zařizujete celý dětský pokoj před zahájením školní docházky.

 

Zařizujeme dětský pokoj pro prvňáčka kompletně

Pokud patříte k těm, kteří zařízení dětského pokoje odložili až na zahájení školní docházky, výběr máte opravdu široký a vše se vším může korespondovat. Postel, komodu, šatní skříň i psací stůl pořídíte v jedné kolekci, v identickém designu i odstínu. nabídka dětských pokojů pro školák je velmi široká a proto jsme pro rychlejší přehled tyto návrhy rozdělili do dvou kategorií. Dětské pokoje pro holky a dětské pokoje pro kluky. Rozdíl není až tak v designu jako v nabídce odstínů. Ano, pro kluky převládá tradiční modrá a pro holky tradiční růžová. Ale nejen tyto odstíny najdete v nabídce dětských pokojů. Je zde řada přírodních odstínů, které nejvíce vyhovují rodičům dvou dětí, kteří jeden pokoj musí zařídit pro holku i pro kluka a přírodní odstíny, stejně jako například bílá patří da skupiny neutrálních.

 

                    

 

Zařídit dětský pokoj pro školáka, školačku už dnes není žádný problém, je to spíše otázka prostoru, který máte k dispozici a samozřejmě volných finančních prostředků. Dnes můžete vybavit dětský pokoj velmi draze, nebo také velmi levně. V každém případě, všichni prvňáčci mohou mít ty nejlepší podmínky pro učení.