Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětský pokoj pro prince

Včerejším tématem našeho článku byl dětský pokoj v typických barvách pro mladé dívky a malé holčičky. Dnes vám chceme představit ryze "chlapský" design pro malé kluky nebo dospívající studenty. Design pro holky a kluky se velmi liší, již tomu není jako před 20 lety, kdy nebylo z čeho vybírat. Dnešní nábytek nabízí tolik designů pro dětský pokoj, že je naopak těžké se na trhu zorientovat a vybrat si. Dětský pokoj pro kluky je charakteristický rovněž barvou, na našich stránkách to je několik odstínů modré v kombinaci s bílou, nebo s tmavým ořechem. Najdete u nás také tzv. tématické dětské pokoje, jako je například dětský pokoj Brick nebo Battle. Pokusíme se v dnešním článku alespoň trochu nábytek představit, aby jste se v množství ale hlavně širokých možnostech neztratili.

 

  

Dětský pokoj Brick a Battle (Francie)

 

 

Dětský nábytek jako hra

Tématické dětské pokoje, které se v posledních několika letech staly velkou módní záležitostí nabízí vždy dětský nábytek k sestavení tak, že vytvoříte nějaký námět. Na našich stránkách tak můžete najík dětské pokoje pro malé závodníky, nebo kluci, kteří mají rádi moře a lodě, jistě dají přednost dětskému pokoji s motivem vonících dálek. Tématické pokoje tak nabízí například dětskou postel v podobě lodě, auta, či nedobytného hradu. Dětský nábytek tématických pokojů je plně funkční a nabízí vše potřebné. Od již zmiňovaných postelí až po psací stoly, šatní skříně a komody. Takový dětský nábytek, který vytvoří image auta, nebo lodě je samozřejmě o něco finančně náročnější nežli klasická postel. Pokud nechcete svému kloučkovi pořizovat fádní dětský pokoj, ale nechcete zase utrácet za tématický dětský pokoj, můžeme přeci jen vytvořit klučičí svět pomocí barev na stěnách a nejrůznějších bytových doplňků.

 

   

Regál Cadore s látkovými boxy a sestava dětského nábytku Paco (Německo)

 

Oblíbenost získává také multifunkční nábytek, který jednak šetří investice a je velmi vítaným řešením v panelákových bytech, či tam, kde mnoho prostoru opravdu není. Typickým multifunkčním nábytkem jsou postele, kteráénabízí spousty úložných prostorů, ale rovněž například vysouvací psací stůl. Mezi nestandartní patří také dětská postýlka Combo, kterou můžete v době, kdy malé novorozeně odroste postýlce, lehce demontovat na samostatné díly, z kterých sestavíte dětský pokoj s klasickou postelí 90 x 200 cm. Mezi multifunkční můžeme rovněž zařadit dětskou postel Jesper, kterou si můžete vybrat s jedním šuplíkem, jako další možnost spaní, nebo dvěma šuplíky, jako běžný úložný prostor. V neposlední řadě snad stojí za zmínku postele a psací stoly s nádstavcem, které rovněž šetří místo, které je pro hru a zábavu velmi potřebné.

 

Demontáží dětské postýlky Combo získáte dětský pokoj pro kluka (i tak lze ušetřit nemalé finanční náklady)

 

Závěrem snad několik rad. Nezáleží, jaký dětský pokoj si vyberete, vždy se však snažte o to, aby dítě mělo v prvé řadě kvalitní postel s kvalitní matrací, dobrý psací stůl s dostatečnou pracovní plochou a dětský nábytek byl v takovém počtu a rozmístěn tak, aby prostor zůstal vzdušný a pro zdraví a hraní dětí dostatečně bezpečný. Raději méně, nežli více.