Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětský pokoj pro miminko až do jeho patnácti?

Při zařizování dětského pokoje pro miminko, což mezi námi není vůbec levná záležitost, asi řadu z vás mrzí, že byť i drahý nábytek přeci jen ho využijete maximálně do tří, čtyř let věku dítěte. Ano, postýlky s rozměrem místa na spaní ve většině případů 60x120 cm, nebo 70x140 cm, bohužel většímu dítěti neposkytují dostatek prostoru. A tak v předškolním věku dítěte nás čeká další obnova dětského pokoje, často pak už s přípravou interiéru na školní docházku. Nechybí tedy psací stůl, nějaký ten regál a samozřejmě větší dětská postel. A pár let uběhne jako voda a je čas na další změnu, tentokráte změnu dětského pokoje školáka na studentský pokoj. Klasická dětská postel pro matraci 90x200 cm už je pro náctileté dítě nedostatečná a tak ji měníme za postel větší, vesměs s rozměrem místa na spaní 120x200 cm pro holky a 140x200 cm pro kluky. V průběhu dětství tak minimálně třikrát interiér musíme měnit, což rozhodně něco stojí. A to zde nemluvíme ani zdaleka o dvou dětech, kdy jedno je ještě miminko a druhé začíná třeba chodit do školy. Soustředit se dnes budeme na jinou věc. Jak co nejvíce první dětský pokoj, tedy pokoj pro miminko využít a prodloužit tak jeho životnost na déle, než do tří let věku dítěte. A soustředit se na to budeme především proto, že chceme snížit pořizovací náklady. Dnes už naštěstí tyto možnosti jsou díky stále důmyslnějšímu designu výrobců nábytku. A především pak právě designu dětského nábytku.

 

Důležité je pořízení postýlky s možností rozložení na postel

Pokud nechcete ve třech letech vašeho dítěte celý pokoj měnit, je třeba pořídit rozkládací dětskou postýlku. A vězte, že v posledních letech jich je v nabídce celá řada, stávají se stále více žádanější. Postýlku třeba s rozměru 80x130 cm, nebo 70x140 cm můžete rozložit na klasickou dětskou postel, v případě kolekce Celeste to je rozložení z rozměru místa na spaní 70x140 cm, na 90x200 cm. A to není vše, rozložením postýlky vždy získáte ještě nějaký ten díl navíc, často to pak bývá samostatná komoda s šuplíky, která vám ještě donedávna mohla sloužit jako praktický přebalovací pult. Nyní může vaše větší dítko využít opravdu jako klasickou komodu. U některých postýlek je možnost rozložení na více segmentů nábytku, po rozložení tak získáte celý pokoj pro školáka. A to je opravdu až k neuvěření a finanční úspora už nemalá.

 

     Dětský pokoj Celeste

 

Pořízením postýlky tak máte vystaráno až do dospělosti, nemusíte postýlku ani likvidovat, nebo někam nabízet na bazaru, zkrátka máte vystaráno na opravdu dlouhou dobu. A kdyby vám přeci jen do pokoje něco chybělo, v kolekci Celeste pořídíte další nábytek v identickém designu jako velká šatní skříň, nebo komoda s šuplíky. Ano, pořizovací cena je sice vysoká, ale s ubíhajícími léty se vám vrátí v podobě úspory za nábytek, který nebudete muset už pořizovat.

 

                

 

Ale kromě postýlky s možností rozložení na postel samozřejmě už před narozením miminka můžete pořídit i další díly nábytku pro kompletní vybavení interiéru. Je to třeba šatní skříň a samostatná komoda s šuplíky. I tyto segmenty pak vlastně můžete využívat až do dospělosti dítěte. Před zahájením školní docházky stačí do pokoje k rozložené už postýlce pouze pořídit psací stůl a když dítě odroste i posteli rozložené, je čas na změnu místa na spaní, které je pohodlné či bude pohodlné i pro studenta. V každém případě, jak jsme zmínili již v úvodu, minimálně ušetříte za jeden dětský pokoj pro školáka jako takový. Je to jen jeden z možných designů, které na našich stránkách najdete.

 

 

Pokud se rozhodnete některý z dílů nábytku využívat až do dospělosti dítěte, doporučujeme tradiční "dětské" úchytky vyměnit za více střídmější. Výměna je velmi jednoduchá a úchytky dnes pořídíte v řadě obchodů. Tím dáte nábytku ne dětský, ale studentský charakter, jelikož odstíny jsou velmi neutrální. Možnost takového využívání nábytku však platí i opačným směrem. Vaše dítě už je téměř dospělé a vy očekáváte nový přírůstek do rodiny? Tato situace není nijak netradiční a stává se, dokonce v posledních letech často. Stačí rozloženou postel složit zpátky na postýlku pro miminko. Nebo vaše kamarádka, vaši známí očekávají přírůstek? Třeba vaši postýlku využijí. Možností je celá řada, pokud se rozhodnete zainvestovat hned na samotném počátku do multifunkčního, důmyslného designu.