Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Dětský pokoj pro dvě děti s velkým věkovým rozdílem

Všeobecně platí, že každé z dětí má jiné zájmy a koníčky. Zařídit dětský pokoj tak, aby bylo každé z dětí spokojené tak není vůbec jednoduché. Pokud máte děti více méně ve stejném věku, nebo s minimálním odstupem dvou, tří let i v tomto případě se dá vymyslet vybavení interiéru velmi jednoduše. Můžete pořídit v případě malého prostoru třeba patrovou postel, můžete pořídit obdobné dekorace a doplňky pro obě děti. Problém nastává, když jedno z dětí je holka a druhé kluk, pak je třeba prostor pomyslně rozdělit. Ale ještě větší problém nastává, když jedno z dětí je v předškolním věku, druhé z dětí studuje a vy opravdu nemáte k dispozici dva pokoje. Řešit vybavení interiéru notabene rozměrově velmi malého pro děti s velkým věkovým rozdílem je trochu oříšek. Naneštěstí nabídka nábytku a velmi důmyslných designů je v dnešní době již uspokojivá, je třeba jen trošku více hledat a při zařizování studentského prostoru v dětském pokoji více přemýšlet.

 

Místo na spaní? Patrová postel pro děti s velkým věkovým rozdílem rozhodně ne!

Patrová postel je ideálním řešením místa na spaní dvou i tří dětí v případě, že máte pro zařízení dětského pokoje jen velmi malý pokoj. Ovšem patrovou postel lze pořídit jen v případě že děti jsou malé, navíc maximálně do třinácti, čtrnácti let. Dospívající dítě, student, již odmítá spát na patrové posteli, navíc rozměr místa na spaní, který patrové postele mají je nedostačující. Dospívající dítě již potřebuje větší rozměr místa na spaní než nabízí klasická dětská postel a je to nejčastěji velikost 120x200 cm, nebo 140x200 cm. Takovým postelím pak říkáme studentské postele. Ale co když máte pro zařízení pokoje k dispozici tak malou místnost, že dvě samostatné postele prostě do pokoje neumístíte a patrová postel je pro starší z dětí nevhodná? Jen před nedávnem přišli výrobci nábytku s nabídkou velmi důmyslného designu, kdy studentská postel s rozměrem místa na spaní 120x200 cm i 140x200 cm je doplněna velmi praktickou přistýlkou pro matraci 90x200 cm. Starší i mladší dítě bude spokojeno a přistýlku kdykoliv v průběhu dne jednoduše pod lůžko zasunete, aby vaše děti měly dostatek prostoru.

 

                            Patrová postel s lůžkem 140 a přistýlkou, Scotte white

 

Velmi se nám líbí řešení z kolekce Trio. Postel nabízí rozměr pro matraci 120x200 cm a přistýlka 90x200 cm. Ale přistýlka v podobě šuplíku na vysunutí to není jen místo na spaní, ale také odkládací prostor třeba na malé občerstvení, dva sedáky které umožňují při částečném vysunutí šuplík využít k sezení a v neposlední řadě je zde úložný prostor. design je velmi nadčasový a především praktický. Látkové čelo s komfortním polštářem je snímatelné a součástí postele je rovněž kapsář na nejrůznější potřeby. Na druhé fotografii je pak postel můžeme říci s klasickou přistýlkou, která slouží opravdu jen k přespání a je to samozřejmě levnější varianta.

 

Patrová postel Pino

 

Postelí s přistýlkou existuje celá řada, ale nám se líbí ještě jiný design. Možnost rozložení postele a to až na rozměr místa na spaní 180x200 cm, což je dostatečný prostor pro dvě děti zároveň. A opět přes den postel složíte na pohodlný, praktický otoman. Pokud máte děti s velkým věkovým rozdílem, volte také jiné odstíny, střídmější, aby si starší z dětí nepřipadalo jak v pohádkovém světě. menšímu z dětí pak vše můžete vynahradit raději doplňky a hračkami. Otázkou je také, jak vyřešit pracovní prostor. Můžete, pokud vám to prostor dovolí, pořídit dva samostatné psací stoly, nebo lze pořídit jeden psací stůl, ale dostatečně široký na to, aby u něho mohly sedět děti současně. Nabídka psacích stolů není nikterak malá a i toto se dá vyřešit.

 

                                                          

 

Pracovní prostor pro dvě děti může vypadat i jako na našem návrhu z kolekce dětského a studentského nábytku Dynamic. Oba psací stoly lze rozložit na větší šířku a zase složit, s tímto nábytkem se dá skvěle kombinovat. Pro starší z dětí je zde navíc k dispozici ještě vysoký regál. Možností je celá řada a vy rozhodně před zařizováním místnosti pro dvě děti s velkým věkovým rozdílem nezapomeňte, že každé z dětí má jiné potřeby.