Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětský pokoj malých rozměrů pro sourozence

Potřebujete zařídit dětský pokoj pro dvě děti a máte rozměrově malý interiér? Navíc chcete mít interiér, který by i přes malé rozměry byl po vybavení nábytkem vzdušný a příjemný? Řešením jsou multifunkční a patrové dětské postele, které díky promyšlenému designu mohou ušetřit spoustu místa. Mezi nejzajímavější designy pak bezesporu patří návrhy francouzského výrobce. Důmyslné řešení, které navíc v dětském pokoji nepůsobí "přeplácaně". Jak tedy postupovat při plánování dětského pokoje malých rozměrů?

 

Dětské patrové postele pro jedno, dvě, ale i tři děti

Úsporu místa vám bezesporu zaručí pořízení patrové postele. Místo dvou samostatných postelí máte jednu, která nabízí dvě lůžka nad sebou, ale patrová postel vlastně zabere tolik místa, co jedná postel v klasickém provedení. Patrové postele však nedoporučujeme do interiérů s nízkým stropem. Na horním lůžku by pak dítěti mohlo být pořádně teplo, což zcela jistě není žádoucí.

Nabídka dnešních designů patrových postelí se velmi změnila. Některé z nich nabízejí navíc ještě velký šuplík pod dolním lůžkem, který můžete využít jako přistýlku pro třetí dítě, nebo návštěvy k občasnému přespání. Ale to ještě zdaleka není vše. Některé z patrových postelí nabízejí také podél lůžek odkládací police, nebo dokonce je jejich součástí psací stůl, jak můžete vidět na naší fotografii jednoho z návrhů řešení designů.

 

Patrová postel Bibliobed     Patrová postel Heavy pro jedno dítě

 

Návrhy francouzského výrobce také vždy pamatují na bezpečnost vašich dětí, proto součástí každé postele je zábrana kolem horního lůžka, která zabrání pádu dítěte z výšky. Druhým bezpečnostním prvkem jsou schůdky, které mají vždy zábradlí. Novinkou jsou na našem portále také netradiční patrové postele, ale pro jedno dítě. Rovněž však mohou velmi ušetřit místo v dětském pokoji. Pod vyvýšeným lůžkem, v takto vzniklém prostoru, francouzský výrobce vždy umístí psací stůl, komodu, či police. Nejlépe snad napoví příklad takového řešení malou ukázkou patrové postele.

 

Dětské multifunkční postele

Součástí každé multifunkční postele je psací stůl, odkládací police a komoda, jako úložný prostor. Pokud tedy pořídíte dvě takové postele, ušetříte dané místo v interiéru za dva klasické psací stoly. Výhodou multifunkčního řešení je to, že psací stoly lze kdykoliv zasunout a vysunout tak, jak právě potřebujete. Když si dětí chtějí hrát a potřebují místo k hraní, stoly zasunete.

 

Dětská postel Reverso     Patrová postel Higher

 

Věříme, že naše návrhy nábytku na úsporu místa v interiéru dětského pokoje vás příjemně oslovily, možná i inspirovali. Všechny zmiňované postele jsou vyrobeny z laminátové desky, v nejrůznějších odstínech. V článku jsme vám představili pouze zlomek toho, co v naší nabídce můžete vidět.