Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětský nábytek a dětské potřeby pro miminka

Zařídit dětský pokoj pro miminko není vůbec jednoduché především pro prvorodiče. Vše je spojeno s velkými emocemi, kdy je očekáváno narození dítěte a tak vybíráme, přebíráme, měníme a mnohdy se těžko rozhodujeme, co vlastně pořídit. Samozřejmě každý rodič chce pro své miminko to nejlepší. Co je tedy do dětského pokoje pro miminko opravdu důležité a co už je spíše otázkou image? Opravdu potřebujete pro své miminko vše, co tvrdí prodejci a co se na vás valí díky reklamě? Zkusme si říct základní pravidla pro zařízení interiéru pro miminko.

 

 

Který dětský nábytek opravdu musíte pořídit?

Samozřejmě, že tím nejdůležitějším dílem nábytku pro miminko je kvalitní a hlavně bezpečná dětská postýlka. Na jejím výběru si dejte opravdu záležet a prodejce se zeptejte na všechny potřebné informace. Nepodceňujete ani výběr kvalitní matrace, která by měla být přizpůsobena tvrdostí a dalšími vlastnostmi právě miminku. Velmi vhodné je pořídit na matraci snímatelný potah, aby byla matrace stále čistá.

 

    

 

To co by každá kvalitní dětská postýlka měla nabízet je možnost změny polohy roštu, který se přizpůsobuje dle věku dítěte. Čím je miminko starší, tím více posunujeme rošt dolů. Posuvné bočnice by měly nabízet také možnost vyjmutí dvou, tří latěk. Je dobré, když mají bočnice v horní části plastové chrániče, miminko si tak neporaní zoubky, když se snaží postýlku okousávat. Ano, miminka toto dělají.

 

                                             

 

Pokud nechcete zařizovat úplně dětský pokoj pro vaše miminko se vším všudy a zvažujete pouze pořízení dětské postýlky do vaší ložnice, i tato možnost se nabízí a není na tomto způsobu nic špatného. V prvním roce života miminko převážně spí a opravdu dětský pokoj nevyužije.

 

                  

 

Stačí zařídit dětský pokoj až v době, když už vaše dítě má svůj vlastní vyhraněný vkus v tom smyslu, že už znáte jeho oblíbenou barvičku, nebo pohádkovou postavičku. A dětský pokoj pak můžete v tomto duchu pomalu začít zařizovat. od druhého roku života dítěte by ale mělo mít už svůj vlastní prostor a je na místě dětskou postýlku z ložnice odstranit, přemístit. Všechny díly nábytku lze pořídit samostatně a tak můžete před narozením dítěte koupit pouze postýlku a další díly později. Pokud vám to prostor v ložnici dovolí, ale i když zařizujete dětský pokoj pro miminko jako celek, dalším velmi praktickým dílem nábytku je komoda s přebalovacím pultem. Tu určitě doporučujeme především pak maminkám pořídit. Budete mít místo pře přebalování miminka a také vše hezky na jednom místě. Pleny, ručníčky, kojenecké oblečení. V naší nabídce najdete i dětské postýlky, jejíž součástí je plocha pro přebalování i s šuplíky. Je to velmi praktické řešení nejen pro umístění takové postýlky do ložnice, ale design nabízí možnost rozložení v pozdějším věku dítěte na klasický dětský pokoj s postelí o velikosti 90x200 cm. Odpadá vám jednak starost kam s dětskou postýlkou až jejím rozměrům dítě odroste a navíc ušetříte nemalou částku peněz za pořízení nového dětského pokoje.

 

 

Možností je celá řada a tak důkladně zvažte, zda před narozením miminka zařídit dětský pokoj jako takový, nebo pořídit jen dětskou postýlku. Pro a proti obou způsobů jsme vám uvedli, volba už je na vás. Dnešní nabídka designů dětského nábytku je tak důmyslná, že kombinací je opravdu bezpočet.