Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětské pokoje pro studenty

Když Vaše děti vyrostou, odmaturují, poté si najdou práci, často, ve většině případů s rodiči stále bydlí. Takový "dětský"pokoj již pro dospělého člověka je třeba pojmout zcela jinak. Zásadně se změní spousty věcí, od zařízení, přes hračky, které se schovou a nahradí knížkami, televizí apod. Pokoj pro dospělé dítě však není tak složité zařídit a u nás na Aldo nábytku dokonce lze interiér pro studující a pak již i pracující, ale stále děti zařídit také za velmi dostupnou cenu díky široké nabídce bytových stěn a dětských pokojů ve vhodném designu.

 

   

 

 

Kde začít při zařizování dětského pokoje pro studenta?

V každém případě bychom při zažizování pokoje pro naše již velké dítě, neměli vybírat nábytek dle vlastního vkusu. Vaše děti, dítě, by se zařízení interiéru vlastního pokoje již mělo v plné míře účastnit. Je třeba rovněž brát ohled na zájmy a koníčky dítěte. Počet úložných prostorů a jejich velikost je nutné rovněž velmi rozumně naplánovat tak, aby vše, co dítěti patří bylo v jeho pokoji. Ve studijním období dítěte bychom měli již plně respektovat jeho soukromí a jeho věci by neměly být v naších skříních. Proto je velmi důležitý například výběr šatní skříně. Dalším důležitým prvkem je výběr postele, která je odborníky na bydlení doporučována o velikosti 120 x 200 cm čistého prostoru na spaní. Mezi velmi praktické patří rozkládací gauče, pohovky, které mohou přes den sloužit jako příjemné posezení pro návštěvy vašich dětí a v noci pomocí jednoduchého mechanismu pro rozložení jako postel. Často již v pokoji pro studenty můžeme vidět konferenční stolek, křeslo apod. Pokoj pro Vaše dospívající, či již dospělé dítě by měl opravdu respektovat soukromí dospělého člověka, kterému nenutíme své vlastní představy barvy nábytku, designu, nebo jeho rozmístění.

 

 

Rozdíly mezi dětským pokojem a studentským

V prvé řadě bude rozdíl v posteli. Začínáme pořízením dětské postýlky, kterou vyměníme okolo tří let věku dítěte za klasickou postel o rozměru 90x200 cm a po té, kolem 15 až 18 let, bychom postel zcela určitě měli vyměnit jako celek, nebo alespoň matraci a rošt, které už opravdu mají svůj čas. Jak jsme již uvedli, pro dospělé dítě je velmi vhodným řešením rozkládací systém postele. Další změnou je zcela určitě dezén vlastního nábytku, kdy již upouštíme od sytých barev růžové, modré, pomerančové apod. a nahrazujeme nábytkem v kombinaci přírodního dřeva, nebo bílá - wenge a další již klasické odstíny. Zcela určitě v pokoji přibude i úložný prostor, kterého je třeba stále více. Šatní skříň může být i třídilná. Psací stůl v mnoha případech rovněž změní svojí tvář. Oproti školnímu věku dítěte, bude třeba zcela jistě pořídit větší a s většími možnostmi využítí, obzvlášť pokud Vaše dítě je studijní typ, či začalo navštěvovat vysokou školu. V pokoji pro dospělé dítě je vhodné umístit rovněž televizní stolek a konferenční stolek. Souhrně můžeme říci, že pokoj pro studující dítě je vhodné pojmout jako malý obývací pokoj.

 

   

 

Zařídit dětský pokoj pro studenty, či pracující dítě není až tak složité při dnešní nabídce širokého výběru bytových stěn menších rozměrů a rozkládacích systému. Rádi Vám v otázce zařizování bydlení pro studenty pomůžem na naší zelené lince.