Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětská židle pro školáka, školačku

Před nedávnem jsme se v jednom z našich článků věnovali tématu "správný výběr psacího stolu" jak pro školáky, školačky, tak pro dospělé. A jak jsem také již zmínili vybrat kvalitní psací stůl není vše. Nesmíme zapomínat ani na správný výběr židle. A především pro děti do dětského pokoje rádi na kvalitní dětskou židli zapomínáme a přitom její kvalita je tolik důležitá. Jsou vůbec nějaké zásady, které bychom měli při výběru dětské židle dodržovat? Samozřejmě. A jakou židli vlastně pořídit k danému typu psacího stolu? Dnes vám některé rady a nápady představíme, snad pro vás bude naše povídání inspirativní.

Dětská židle musí být nastavitelná

Můžeme říci, že jedním z nejdůležitějších pravidel pro výběr dětské židle, aby jsme dodrželi maximální pohodlí, je její možnost nastavení výšky sedáku. Nemusíme jít tak do důsledku jako u kancelářské židle pro dospělé, kde je již možnost nastavení snad plně všeho, od opěrky hlavy, až po opěrky loktů. U dětské židle je nejdůležitější možná změna výšky sedáku. Sedák (jeho výšku) dle věku dítěte a jeho měnícího se vzrůstu pak přizpůsobujete především s ohledem k psacímu stolu. Jen s nastavitelnou výškou sedáku lze zajistit dítěti u psacího stolu správné držení těla a pohodlí při psaní úkolů, či učení. Největší nabídku dětských židlí na našich stránkách představuje německý a francouzský výrobce. Vybrat si můžete z několika provedení a odstínů.

 

      

 

Systém pro nastavení výšky sedáku musí být snadný i pro dítě a hlavně by měl být bezpečný, aby nedošlo ke zranění. Určitě není špatné, když je židle na pojezdech, dítě se tak snadněji u psacího stolu přisune jak bude potřebovat. Nejlépe je také vybírat židli z prodyšné látky (síťoviny), která dovoluje vzduchu cirkulovat. A také nezapomínejme na údržbu. Především u dětské židle by měla být určitě také velmi snadná. Výběr odstínu je spíše záležitostí vlastního vkusu, kvalitu židle samozřejmě nijak neovlivní.

Pro děti je vhodná židle s polstrováním, na tvrdé židli by dítě dlouho nesedělo. Nabídka židlí i stolů mezi sebou úzce souvisí a tak na našich stránkách najdete celé sestavy v jednotném designu, kde pořídíte jako jeden produkt židli, psací stůl a kontejner s šuplíky. Nemusíte tak nic složitě hledat a navíc takové sestavy jsou cenově zvýhodněné. 

 

                                           

 

Na našich stránkách si opravdu můžete vybrat z široké nabídky. Dětská židle či křeslo pro nejmenší, nebo sestava kompletního dětského nábytku složená z židliček a stolků, to vše napomáhá dětem v jejich vývoji díky správnému držení těla hned od malička. Nepodceňujte sezení svých dětí i to by mělo být zdravé a prospěšné.