Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Dětská chodítka na Aldu

Dětská chodítka - jsou vhodná pro děti, která se již snaží lézt a chceme je pomalu postavit na nožičky. Všechna dětská chodítka jsou nejen praktická z hlediska prvních krůčků, ale chodítka se dají také využít k zábavě a hraní dítěte. Nabízená chodítka na nábytku Aldo sice nenajdete, ale do našeho povídání všeobecně o nábytku jsme je zařadili hlavně proto, že u nás tak často (a jsme tomu velmi rádi) pořizujete dětský pokoj pro vaše miminko. Nabídka dětského nábytku pro miminko je u nás velmi široká a designy představujeme od belgického výrobce Noukie´s a francouzského výrobce Gautier. Najdete v nabídce samozřejmě i levnější varianty neznačkového dětského nábytku, rovněž z Francie.

 

  

Kolekce dětského nábytku Noukie´s je nábytku Aldo velmi úspěšná

 

 

Chodítka ano či ne?

Chodili jste jako malí v chodítku? Bojíte se teď nechat stejně chodit své dítě? Jsou chodítka skutečně tak špatná? Předpokládejme, že jste chodili v chodítku. Uškodilo vám to? Projevilo se to na vás? Měli jste problémy s růstem? Ať už je ale vaše odpověď jakákoli, rodiče se o vás museli starat. Je příliš jednoduché zakázat chodítka, protože kvůli nim se může dítěti něco stát. Mohli bychom totiž se stejným argumentem zakázat elektřinu v domácnosti. A to rozhodně neuděláme. Dětská chodítka musí být určitě opatřena certifikátem pro zdravotní nezávadnost a bezpečnost platné pro členy země Evropské unie.

 

 

Dětské chodítko pro batolata s hračkami a hudbou, praktický pomocník pro učení chůze. Možnost snadného pohybu pomocí kluzáků - koleček, které lze rovněž zabezpečit na nepohyblivý režim. Velmi odolný materiál proti ušpinění, lehce omyvatelná látka. Snad jedna z nejoblíbenějších hraček batolat, která získala v posledních letech tolik na oblíbenosti.

 

Problém může být v rodičích

Dle mého názoru záleží na rodičích, jak přizpůsobí byt tomu, že v něm bude chodit malé děťátko v chodítku. Nebezpečné věci (například mycí prostředky nebo ostré předměty) musí být z dosahu dítěte i poté, co vyleze na chodítko. Nesmíte mu nechat přístup ke schodům a dalším nebezpečným propastem (i když se to nezdá, pro malé dítě jsou schody velice nebezpečné). O chodítkách se diskutovalo již před  lety. Hrozilo celou dobu skutečně všem dětem nebezpečí? Ne, záleželo spíše na pečlivosti a pozornosti rodičů. Když se podíváte na dítě jdoucí v chodítku, je šťastné, nic ho netrápí ani nebolí. Ale rodičům přibývá další starost o jeho zdraví. Proč? Musí upravit byt, aby bylo v bezpečí a nemohlo se mu nic stát. Pokud by ho neupravili, může třeba shodit sklo ze stolu stažením ubrusu. Na další fotografii vám představujeme chodítko s nadstandartním vybavením. Je zde možnost změny chodítka na houpací křesílko.

 

 

Dětské chodítko, nebo dětské šlapátko? Těžko říct, ale snad každý rodič dle fotografie pozná, že Baby walkers slouží pro zjednodušení prvních krůčků dítěte a také proto, aby rodiče alespoň chvíli nemuseli být ve střehu, aby batole neupadlo. Dětské chodítko má v základní výbavě hračky a hudbu, čímž se batolata tak ráda zabaví.  

 

Řešení problému

Závěrem si řekneme co tedy je na chodítku pro dítě nebezpečné? Možná nepořádní a nedbalí rodiče, kterým je třeba jedno, že na stole je na ubruse horký šálek kávy a odejdou pryč. Na dítě je potřeba dávat pozor, ať už je v chodítku nebo bez něj. A po zákazu chodítek bude potřeba dávat na něj pozor stále dál.