Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Designy studentských pokojů

Pro každého rodiče nastává nelehká situace, když zjistí, že ze školáka se stal student a z dítěte je náhle teenager. Dětský pokoj, který doposud obývali, je už náhle nevyhovující, hračky v krabicích zabírají zbytečné místo a začínají se v pokoji objevovat zcela jiné předměty, než doposud. Mnohdy právě v mnohém s teenagery nesouhlasíme, ale snažme se jim dát svůj prostor. Se studentskými pokoji, které na našem portále nabízíme, vám to půjde snáz.

 

                                                     Patrová postel B cascina, white

 

Co by nemělo ve studentském pokoji chybět

Jak jsme se již zmínili, do zařízení studentského pokoje, bychom neměli svým teenagerům moc zasahovat, týká se to různých doplňků, plakátu atd. Ale jako správní rodiče, musíme dbát na to, aby pokoj splňoval veškeré požadavky zdravého bydlení. Rovněž nejvhodnějším odstínem pro náctileté jsou přírodní barvy, které můžou skombinovat se všemi dalšími odstíny, které právě vyhovují jim. Co je rozhodně pro studenta důležité, je kvalitní postel, kterou teenager považuje za kus nábytku sloužící nejen k ležení a spánku, ale i jako odkládací a herní prostor, případně i jako sedací souprava. Proto dbejte na její správný výběr, mějte na mysli, že čím větší, tím lepší a rozhodně na posteli nešetřete. Rovněž pracovní kout, který by v žádném pokoji neměl chybět.

 

Dětský i studentský pokoj Finalnd    Studentský pokoj s postelí 140x200 cm

 

Pokud to interiér pokoje dovoluje, měl by být umístěn v klidné zóně, někde v rohu místnosti, nebo u okna, kde je nejvíce denního světla. Psaví stůl a kvalitní židle, je pro studenta nepostradatelná. Ideální jsou židle vybavené výškově i stranově stavitelnými područkami a loketními opěrkami, usnadňujícími vstávání a sedání. Samozřejmostí ve studentském pokoji je v dnešní době počítač, který bývá umístěný na psacím stole a tak při jeho výběru, velmi záleží na zbývající pracovní ploše, které by mělo být dostatek. I když teenageři neřeší v tomto věku nějaké úložné prostory a my nacházíme jejich ošacení a různé věci poházené po pokoji, jsme to právě my, kteří musíme na nějaký ten systém dbát a vést je k pořádku. A právě proto, že jsou celkem nepořádní, nejlepším řešením jsou uzavřené skříňky s jednotlivými přihrádkami, praktické jsou také komody s hlubokými zásuvkami a police na ukládání knih. Šatní skříň je samozřejmostí každého interiéru studentského pokoje. Na našich fotografiích jsme vám představili dva návrhy studentských pokojů v přírodním odstínu, ale na našem portále najdete mnoho dalších i v jiných odstínech. Záleží jen, na vkusu vašich studentů.

 

                                           Dětský, studentský nábytek Duplex

 

Závěrem

Každý z dospívajících dětí by měl mít určitě v bytu své soukromí, které by měli i rodiče respektovat. Do způsobu zařízení pokoje, pokud se hrubým způsobem nevymyká zvyklostem, by tedy rodiče neměli zasahovat a nějaký ten plakát na stěně, či jiné doplňky přehlédnout. Pro každého z nich si my rodiče přejeme hlavně dobré výsledky ve škole a šťastné dospívání a proto musíme někdy přimhouřit oko i nad věcmi, s kterými možná my, až tak nesouhlasíme.