Showroom info

Navštivte náš nově otevřený showroom v Brně a prohlédněte si naše produkty.

Zákaznická podpora: +420 724 777 014 (Po-Pá 8:00 - 17:00)
stylové bydlení
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
0

První dojem dvakrát neuděláte. A vaše předsíň také ne. Zařiďte si ji se stylem.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

I vaše koupelna si zaslouží vypadat krásně jako vy. Zařiďte si ji stylovým nábytkem a vybavením.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

Dejte si nádoby na balkony a terasy

Pro výsadbu na balkonech nebo terasách, ale jako zajímavý doplněk našich zahrad se pěstují jehličany v nádobách. Hlavně na městských balkonech je to způsob jak mít u sebe doma kousek přírody. Jedním z mnoha možných způsobů využití jehličnanů je jejich výsadba v nádobách. Platí to především pro pomalu rostoucí a zakrslé druhy, jejichž význam spočívá především v celoroční plné estetické hodnotě a oproti například letničkám i v menší náročnosti při zalévaní v době sucha.

 

Výběr jehličnanů

Výsadbě jehličnanů do nádob musí předcházet větší pozornost při výběru. Ne každý stromek je vhodný pro umístění do nádob. Rovněž při výsadbě si musíme uvědomit, že tyto rostliny potřebují vetší pozornost než při jejich sázení do volné půdy ve své zahradě. Je to proto, že rostliny v nádobách mají omezený životní prostor a jsou vystaveny často extrémním podmínkám z hlediska živin, vody a teplot. A tak se snažíme vybírat takové, které dávají předpoklad, že nám v nádobě vydrží delší dobu. Ale i tak si musíme uvědomit, že nelze mluvit o trvalých výsadbách, protože podle velikosti nádoby a použitých rostlin je třeba obměňovat po třech až pěti letech. Vybíráme rostliny především z běžných, cenově dostupnějších jehličnanů. Patří sem celá řada sloupovitých cypřišků, poléhavých jalovců a kulovitých nebo sloupovitých zeravů množených řízkováním. Pro náročnější jsou to zakrslé druhy jedlí, smrků a borovic. Pokud ale dobře neznáte jednotlivé odrůdy základních druhů jehličnanů a jejich nároky, poraďte se u odborníků.

 

Výsadba

Při výsadbách dbáme na dostatečnou drenážní vrstvu v nádobě a její odvodnění, aby nedošlo k přemokření substrátu a uhnívání kořínků.. Substrát připravujeme z dobré nevápenité zeminy promíchané s rašelinou a říčním pískem. Péče o jehličnany v nádobách spočívá především v pravidelné zálivce a přihnojování, případně v jejich tvarování. Zde je vhodné čerpat poznatky o pěstování bonsají. Jehličnany lze vhodně kombinovat s kameny, jež zabraňují vysychání půdy a dalšími rostlinami. Vhodné mohou být různé mechy, ale i menší trvalky či listnaté keře skalničky. Takto vytvoříme zajímavé kompozice, které svou barvou květů nebo texturou listů oživí kompozici jehličin během roku. Při dobré péči nám rostliny vydrží mnoho let a budou celoročně zdobit a zpříjemňovat náš balkon, terasu nebo i zahradu. Pak je možné rostlinu vysadit do volné půdy, kde stromky budou pak normálně prosperovat.

Novinky do schránky

Každý týden to nejzajímavější ze světa bydlení.
Kdykoliv budete chtít, můžete se odhlásit.