Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Čím začít v dětském pokoji pro miminko?

Pokud se právě chystáte na příchod vašeho miminka svět, určitě už plánujete, jak zařídit jeho první dětský pokoj a zda vůbec zařídit dětský pokoj pro miminko. V podstatě jsou dvě různé možnosti, jak se připravit na roli rodičů. Můžete zařídit dětský pokoj jako celek se vším všudy, nebo můžete jeho zařízení odložit na pozdější dobu a pořídit pouze dětskou postýlku třeba k sobě do ložnice. Obě řešení jsou v pořádku. Pokud chcete mít vybavený kompletní dětský pokoj, pak vás ještě v pozdějším věku vaše dítěte nutně potká jeho změna. Především když dítě začne chodit do školy. Pokud pořídíte jen postýlku, ušetříte pozdějším zařízením dětského pokoje už pro školáka nemalou částku. Dnes si povíme něco málo o obou řešeních přípravy příchodu miminka na svět, kdy v podstatě pořízením multifunkční dětské postýlky získáte zároveň dětský pokoj pro školáka. A proč toto řešení? Úspora finančních prostředků je tímto řešením vysoká.

Dětská postýlka s možností rozložení na dětský pokoj

Výrobci se v posledních letech předhánějí v multifunkčním designu nábytku. A kategorie dětského nábytku snad tuto změnu zaznamenala nejvíce. To co náš vak nejvíce zaujalo je právě nabídka dětských postýlek, které lze v pozdějším věku dítěte rozložit na zcela funkční dětský pokoj školáka. Jednoduchou demontáží dětské postýlky lze získat díly jako dětská postel pro matraci 90x200 cm, komodu, regál a mnohdy i psací stůl či šatní skříň. Zkusme si uvést jeden příklad za všechny, pro představení takového multifunkčního designu od francouzského výrobce. Kolekce Alpa na fotografiích určitě překvapí mnohé z vás.

 

     

 

Prvním krokem v kolekci Alpa je klasický dětský pokoj pro miminko. Nechybí tedy plně funkční postýlka, která navíc nabízí díky modernímu designu také úložný prostor v podobě šuplíku a odkládací prostor třeba na oblíbené hračky kolem postýlky. Velmi praktická je také komoda s přebalovacím pultem, kterou rodiče jistě ocení. Vše je přehledně po ruce a miminko navíc v bezpečí. Takto sestavený dětský pokoj využijete od narození až do 3, 4 let věku dítěte.

Druhým krokem je odstranění bočnic z postýlky, čímž pomalu můžete vaše dítě připravovat na klasickou postel. Rozměr místa na spaní se nemění, což je ještě u tak malého dítěte dobře, ale učí se již spát bez postranních, bezpečnostních bočnic. I zde francouzský výrobce myslel na vše a nechybí praktické schůdky vedle postýlky. Dítě si samo vleze a vyleze z postýlky. Určitě již využije také tabuli na kreslení křídou. Přebalovací pult z komody již také můžete odstranit. A co dál, když se chystáte na první třídu a vaše ratolest se stane školákem? Je opět čas na proměnu dětského pokoje tak, aby plně pokrývalo potřeby vašeho dítěte. A stále není nutné cokoliv nového z dětského nábytku pořizovat.

 

    

 

Postýlku finálně sestavíme či přeměníme na klasickou postel pro matraci 90x200 cm, čímž vyřešíme spaní dítěte až do jeho dospělosti. Jediné, co tedy je třeba pořídit bude matrace odpovídajícího rozměru. Z komody s regálem dokonce můžete vytvořit praktický vyklápěcí psací stůl. Nechybí ani zde řada odkládacích a úložných prostorů, tak jak můžete vidět na našich dalších fotografiích. Cílem výrobce bylo vytvořit návrh, který se postupně dle věku dítěte přizpůsobuje jeho potřebám. A vy jako rodiče opravdu nemusíte od narození až do dospělosti vašeho dítěte nic pořizovat.

 

Obdobných návrhu na řešení dětského pokoje od narození po dospělost je v naší nabídce celá řada. Vybrali jsme pro vás designy velmi kvalitní, aby byl nábytek po tak dlouhou dobu opravdu funkční. A i přesto, že pořizovací cena takové postýlky s možností rozložení na dětský pokoj je vyšší, nákup se vyplatí. Vždyť už nebudete muset nic pořizovat, navíc vám odpadnou starosti kam s dětskou postýlkou, až jejím rozměrům vaše miminko odroste. Multifunkční designy nejen pro děti, to je také způsob jak maximálně využít každého centimetru třeba v malém interiéru.