Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Certifikované ložnice, spokojený nákup

Spánek je velmi důležitý. Kvalitní spánek nám zaručí, že nejsme unaveni, nebolí nás hlava, záda, cítíme se odpočatí a v práci se nám daří. Je však řada faktorů, kterými můžeme kvalitní spánek ovlivnit ať v pozitivním, nebo negativním slova smyslu. Pokud se zrovna chystáte vybavit interiér vaší ložnice, možná vám přijde vhod několik doporučení, které nesouvisí s výběrem nábytku, ale jeho umístěním.

 

                               

 

- manželská postel by neměla být umístěna v blízkosti zdroje tepla
- manželská postel by neměla být umístěna u netěsnícího okna, kde by jste mohli být vystaveni průvanu
- v ložnici nemá co dělat televize, ale ani počítač
- je dobré mít možnost zatáhnout žaluzie, či záclony na okně, v případě, že vám v noci do ložnice svítí světlo z venčí (problém velkým měst)
- v ložnici je velmi prospěšné umístit zvlhčovač vzduchu
- pokud můžete, volte jinou alternativu než koberec (plovoucí podlahy, parkety..), v kterém se rády usazují různé bakterie a spousty prachu
- vybírejte kvalitní, zdravotně nezávadný nábytek

 

Jak poznáte kvalitní, zdravotně nezávadný nábytek do ložnice?

Především za kvalitou stojí výrobce, který pro své kolekce nábytku může nabídnout řadu certifikátů. Tím vlastně dokládá a zaručuje se, že nábytek je takový, aby měl vše, co normy evropské unie nařizují. Dbejte proto při výběru nábytku především do ložnice, ale také dětského pokoje, tedy místností kde spíte, velkou pozornost. Na portálu Aldo nábytek představujeme ložnice francouzského výrobce Gautier, který nabízí pouze nábytek s certifikací a navíc jeho kolekce patří pod známou jakostní značku Gami. To vše zaručuje spokojený nákup. A co vše certifikáty znamenají a jak takový nábytek poznáte, si povíme v dnešním článku.

 

                            

 

Každá ze sestav s certifikáty má v textu dané certifikáty uvedeny. Také vždy na konci textu o daném produktu najdete zelenou značku s názvem Gami. V neposlední řadě ložnice s certifikací na nábytku Aldo najdete pod kódy začínající písmeny "GA". A které certifikáty jsou u francouzského výrobce k dispozici?

 

Certifikát ISO 9001 - kvalita
Certifikát ISO 14001 - záruka 
Certifikát ISO 18001 - nábytek bezpečný pro užívání, zdravotní nezávadnost

 

                                             

 

Kvalitní ložnice mohou nabídnout také netradiční design

Pokud výrobce sází na kvalitu, může si u daných sestav dovolit také složitější, multifunkční design, u kterého právě funkce nábytku závisí na kvalitě. Posuvná křídla šatní skříní by nebyla snadná na manipulaci, pokud by nebyla kvalitní. Vše musí sedět na milimetr. Pro ložnice nabízí výrobce také nejrůznější panely k manželským postelím s možností zavěšení nočních stolků. Kvalita, to je také materiál. Výrobce pro všechny kolekce zvolil mdf desku (nesrovnatelnou s laminem), navíc se zakončením hran abs systémem. Pokud tedy pořídíte finančně náročnější nábytek do ložnice, ale s certifikací, máte jistotu, že nábytek vám bude sloužit řadu let beze změn.

Ale nezapomínejte, že i kdyby se výrobce snažil sebevíc, vše můžete zkazit špatným výběrem matrace. Manželská postel je tak kvalitní, jak kvalitní do ní pořídíte matrace. Ano matrace, jelikož pro páry jak výrobci nábytku, tak výrobci matrací, doporučují oddělené místo na spaní. Pokud si tedy vyberte manželskou postel s místem na spaní 160x200 cm, je lépe do ní pořídit 2 matrace o rozměru 80x200 cm, než 1 velkou o rozměru 160x200 cm. Každý z páru má tak zaručeno nezávislé spaní, nebudete se vzájemně rušit a spánek bude jistě pohodlnější. A když dodržíte všechna naše pravidla, nemůže být váš spánek jiný než spokojený.