Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Bílý nábytek stylový i moderní

Obliba bílého nábytku je všeobecně známá. výrobci představují nábytek v bílém provedení v nejrůznějších designech a tak můžete bílý odstín najít u nabídky rustikálního nábytku i moderního nábytku. Bílý odstín vyniká velmi příjemně a především efektně s tmavou výmalbou stěn a kolekce bílého nábytku jsou určeny pro vybavení jídelny, obývacího pokoje, ložnice i dětského pokoje. Jak zařídit interiér a na co si dát pozor při vybavování bílým nábytkem?

 

Bílý nábytek v moderním designu

Možná si stále ještě mnozí z vás myslí, že bílý nábytek, potažmo bílé interiéry jsou studené, neosobní. Opak je pravdou. Pokud dodržíte několik pravidel při zařizování interiéru i bílý nábytek může být velmi hřejivý a atmosféra v daném pokoji příjemná. Vše záleží na výběru dekorací, odstínu výmalby stěn a bytových doplňcích, které interiér doladí. Moderní bílý nábytek je často v povrchové úpravě bílého lesku, který patří k velmi oblíbeným. Traduje se, že bílý lesk je velmi náročný na úpravu, ale právě naopak. Stačí použít měkký vlhký hadřík, nic víc v podstatě pro údržbu materiálu nepotřebujete. Materiál. U moderních designů hovoříme především o mdf desce, laminátu, u některých dražších, řekněme luxusních kolekcích je to pak určitý druh masivu s vysokým stupněm tvrdosti.

 

Ložnice Aalborg ve světlém provedení   

 

Na první ilustrační fotografii představujeme návrh obývacího pokoje harmonicky navázaný na jídelnu. Oba propojené interiéry jsou vybaveny bílým nábytkem z kolekce Ceram, který symbolizuje moderní design. Nábytek je v povrchové úpravě bílý lesk v kombinaci s matem. Nechybí ani stylové úchytky a design je velmi praktický. Samodovírací takzvaný soft systém šuplíků je samozřejmostí. A právě do jídelny a obývacího pokoje je bílý nábytek nejčastější volbou. Druhá fotografie představuje návrh ložnice vybavené bílým nábytkem. I zde je využito povrchové úpravy v lesku, ale opět je na některých, převážně čelních částech nábytku. Efektu lesku je docíleno a tím, že není na všech plochách nábytku, je cenově dostupnější. Oba návrhy pak pocházejí z nabídky francouzského výrobce.

 

Bílý nábytek v rustikálním designu

Pokud jste milovníky rustikálního nábytku i v bílém provedení je z čeho vybírat. Bílý rustikální nábytek můžete pořídit téměř do všech interiérů, od předsíně, jídelnu až po dětský pokoj. Ale nejčastěji opět bílý odstín i v rustikálním provedení vítězí v jídelně a obývacím pokoji.

 

 

 

První ilustrační fotografie představující jídelnu v rustikálním stylu opět z nabídky francouzského výrobce. Stylové a cenově dostupné řešení interiéru v bílém provedení, jelikož výrobce použil jako materiál laminátovou desku. Sněhově bílý odstín v kombinaci s tmavým pozadím a podlahou vytváří příjemný a přitom velmi harmonický kontrast. Designéři nejčastěji navrhují interiéry vybavené bílým nábytkem s tmavě šedou, nebo s tmavě hnědou výmalbou stěn. A jak jsme již zmínili, první návrh jídelny je od francouzských designérů a druhý návrh v podobě stylového a velmi elegantního obývacího pokoje pochází od dánských designérů. Je vidět, že jak francouzští, tak dánští designéři mají stejný vkus pro kombinaci odstínů v interiérů. Návrh obývacího pokoje to jsou samostatné díly nábytku vyrobené z mahagonového dřeva, které díky vysoké tvrdosti patří k velmi kvalitním materiálům. Bohužel jsou však kolekce z mahagonového dřeva finančně náročnější. Ale takový nábytek pak rozhodně máte opravdu na celý život.

 

Bílý nábytek do dětského pokoje

I pro vybavení dětského pokoje je bílý odstín velmi oblíben. A to dokonce i pro vybavení dětského pokoje miminka. Pak pro školáky i studenty. Častěji je pořizován bílý nábytek pro vybavení dětského pokoje slečny, protože bílý nábytek s růžovými doplňky vytváří velmi romantickou atmosféru, přesně takovou jak to mají malé i větší slečny rády. Ale pokud  chcete bílý nábytek pořídit chlapci i zde je celá řada řešení. Stačí spojit bílý nábytek s modrým odstínem, či jiným klučičím odstínem a interiér může vypadat velmi úchvatně. Na fotografiích vám představujeme bílý nábytek z jedné kolekce pod názvem Chic v pokoji pro slečnu a v pokoji pro chlapce. Jedná se přitom opravdu o tentýž nábytek.

 

Dětský pokoj Chic pro holku    Dětský pokoj Chic pro kluka

 

Posuďte sami, jak výmalba stěn mění i design nábytku, potažmo celého dětského pokoje. Odstíny se nevyplatí podceňovat ani jako výmalbu stěn, jelikož mohou zcela změnit daný interiér. Často se bílý odstín pořizuje pro vybavení dětského pokoje miminka, patří k takzvaně neutrálním a je vhodný pro miminka holčičky i chlapečky.

 

Bílý odstín není díky novodobým materiálům a technologiím povrchových úprav vůbec náročný na údržbu. Bílého odstínu se není třeba bát. Bílý odstín je také vhodným řešením pro vybavení malých interiérů, jelikož pokud nábytek správně rozmístíte a třeba přidáte do dané místnosti i nějaké to zrcadlo, opticky se vám zvětší. Bílý odstín to jsou vlastně samé pozitiva, pokud bílou máte rádi.