Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Bílá není fádní

Po loňském pochmurném období, kdy se interiérový nábytek ladil spíš do černé, přichází obrat o 180 stupňů. Jestliže se paní módě nepodařilo prorazit v ověřených černých koktejlkách, nabídla nám tedy pravý opak. I když interiér může na někoho působit dost neosobně a chladně, při troše fantazie je přímo ideální. Klidně ho vpašujete do místností s minimálními rozměry, stejně tak se hodí i do rozmařile rozmáchlých prostorů, ve kterých působí elegantně a stylově. Nábytek Aldo vám poradí s výběrem bílého nábytku. Kolekce, které u nás najdete jsou z dílny francouzského, německého a holandského výrobce.

 

  

Moderní konferenční stolky jsou doménou německého výrobce

 

 

Interiér laděný do bílé barvy má nesporné výhody

Bílá je přímo ideální k mixování materiálů a tvarů. V kombinaci světlých pastelových odstínů působí i sedačka větších rozměrů romanticky a křehce. Pokud si pohrajete v bílém ladění s kombinací skla, plastu nebo kovu, nebudete litovat.

 

   

Dětský pokoj pro holky Swan z nabídky francouzského vcýrobce

 

 

Co vám bílý nábytek dovolí

Nejenže vyslyšíte trend, ale můžete uplatnit i svůj styl. K jemnějšímu výrazu interiéru rozhodně přispějí doplňky v pastelových odstínech zelené, růžové, modré nebo červené. Především ta poslední dodá interiéru intenzitu a dynamiku. Stačí, když ji budete aplikovat na polštáře, vázy nebo drobné vzory textilií.
Abyste vzdušně bílý interiér neumístili do nevhodného tmavého rámu, nezapomeňte mu přizpůsobit barevnost oken a dekoračních okenních textilií. Na okna je nejlepší použít lehké bílé záclony, případně japonské závěsy ve střídajících se jemných odstínech.

 

  

Praktické regály jsou levným řešením každého interiéru

 

Bílá varianta kraluje

Abyste ze vzdušně působícího místa neudělali skladiště, mějte na paměti, že méně znamená více. Interiér s nádechem volnosti musí zůstat čistý a prostorný. Rušivé předměty každodenní potřeby, jako jsou například stohovatelné židle pro hosty, hromada časopisů nebo pestrobarevné krabice, umístěte raději za posuvné dveře skříní.
U nábytku laděného do bíla každý ocení jeho design a křehkost. Neváhejte proto nad přísně se tvářícími komodami nebo závěsnými policemi se zajímavými geometrickými křivkami.


Známé značky vsadily na dlouhé přízemní komody hranatých tvarů na kovových nožičkách. Vyznačují se především geometrickými čely, dotykovým otvíráním vnitřního dělení, tichým dojezdem zásuvek a neodmyslitelným lesklým povrchem. Jejich protipólem se staly vysoké policové regály s nepravidelným vnitřním dělením. Žádný interiérový architekt si dnes neodpustí měkkou velkorysou sedací soupravu, samozřejmě v bílé kůži. Prakticky uvažující rodiče malých dětí jimi asi nebudou nadšeni, ale k vytvoření sněhobílého království jednoznačně patří.

 

Rozhodli jste se renovovat?

Máte starý nábytek, který pamatuje vaše rodiče, a nemíníte se ho vzdát ani na úkor nástupu nového tisíciletí? Nevadí, nemusíte se ho zbavovat. Správnou volbou bude dokoupení několika moderních bílých kusů. Vyznění umocní technicky laděná lampa s bílým stínidlem. Ke klasickým dřevěným židlím, které už také leccos pamatují, můžete přičlenit několik bílých designových kousků z plastu. Nezapomí-nejte však na důležité pojítko mezi starým a novým. Je jím alespoň částečné zachování použitých materiálů a tvarů. Pokud jsou staré židle ze dřeva a kovu, pokuste se dokoupit k nim nováčky také s prvkem dřeva nebo kovu.
Na škodu nemusí být ani dřevěný jídelní stůl, třeba s oblými barokizujícími nohami. Vždyť mix stylů, tedy starého s novým, je také v kurzu. Postačí, když mu uberete šedin a natřete ho bílou barvou. S novým střihem bez problému zapadne i do „nového kolektivu“.