Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Bezpečný nábytek pro vaše miminko je naší prioritou

V posledních měsících vám představujeme zcela nové kolekce nábytku pro miminko od francouzského výrobce. Každá z kolekcí je něčím zajímavá, proto se tomuto dětskému nábytku věnujeme blíže. Dnes vám chceme představit kolekci Ludo, která rovněž patří k důmyslným designům šetřící nemalé finanční prostředky především díky možnosti využití nábytku od narození, až do dospělosti dítěte. Nábytek nejprve využijete pro miminko a v pozdějším věku získáte jednoduchou demontáží nábytek pro školáka, studenta. Jak lze kolekci dětského nábytku postupně využívat a měnit adekvátně k věku dítěte si popíšeme v několika krocích.

 

 

Nábytek pro miminko i dítě předškolního věku

V kolekci Ludo nabízí francouzský výrobce několik řešení. Jednou z možností je pořízení nábytku, který využijete od narození až do pěti, šesti let věku dítěte. Jak je to možné? Je to velmi jednoduché. Postýlka pro miminko nabízí možnost rozložení na klasickou postel, ale při zachování rozměru místa na spaní jako měla postýlka. V případě postýlky Ludo je to rozměr 70x140 cm. Po rozložení postýlky na postel získáte místo na spaní pro dítě až do předškolního věku. Ostatní nábytek, jako je komoda a šatní skříň je možné používat až do dospělosti. Z komody pouze demontujete přebalovací pult. Možnost využití nábytku dejme tomu na šest let oproti třem, které běžně pokoje pro miminka nabízejí, má řadu výhod. Rozhodně finanční úspora, jelikož mezi pořízením pokoje pro miminko a školáka je větší časová prodleva. Pokud plánujete druhé dítě, postel zase složíte na postýlku a využijete tak dvakrát. Ale výhody jsou zde i pro vaše miminko. Přechod z postýlky na postel je pro mnohé z dětí velkou zátěží. V posteli, která má vlastně stejný rozměr místa na spaní jako postýlka, pouze jsou odstraněny bočnice, se bude cítit dítě bezpečněji a pohodlněji. Také je postel nižší než bývají klasické postele už s rozměrem místa na spaní 90x200 cm a pro ještě dítě předškolního věku je i v tomto ohledu řešení příjemnější. A v neposlední řadě nemusíte ani pořizovat novou matraci, použijete identickou, která byla v postýlce. Pouze vám doporučíme do tří let věku dítěte používat nepromokavý potah na matraci.

 

  

 

Na ilustračních fotografiích můžete nejlépe posoudit, jak kolekce Ludo vypadá v interiéru. Nejprve pokoj pro miminko a posléze pokoj pro předškoláka. V druhém kroku je již postýlka změněna na postel při zachování rozměru místa na spaní a z komody je odstraněn přebalovací pult. Malý regál, který byl součástí komody je využit jako praktický noční stolek s policemi. Vše má svůj smysl a je francouzským výrobce navrženo s ohledem na maximální a časově delší využití nábytku.

 

Velmi se nám líbí také přebalovací komody, které výrobce nabízí v každé kolekci určené miminku. Přebalovací komoda, ať už zařizujete pokoj pro miminko jako celek, nebo zvažujete jen umístění postýlky do ložnice, je dílem, který rozhodně doporučujeme pořídit. Je to nejbezpečnější, možný způsob přebalení vašeho miminka. Přebalovací komoda je ale rovněž velmi praktická pro rodiče. Pod pultem je úložný prostor na kojeneckou výbavičku a do malého regálu, který můžete umístit z kterékoliv strany komody, můžete umístit plenky či jiné drobné předměty. V každém případě díky tomuto řešení máte vše po ruce a nemusíte od miminka nikam odbíhat. S přebalovací komodou nebude vaše miminko nikdy o samotě a přebalování tak bude velmi bezpečné. Pokud máte jen trochu prostor, přebalovací komodu si pořiďte.

 

                                                                 

 

 

Nábytek pro miminko až do jeho dospělosti?

Je to možná pro mnohé z vás nepředstavitelné, jak lze nábytek pro miminko využít až do jeho dospělosti, ale tuto možnost opravdu francouzský výrobce nabízí. A opět díky možnosti rozložení dětské postýlky na klasickou postel, ale nyní už v rozměru 90x190 cm. Tato velikost místa na spaní je dostačující i pro velké dítě. Postýlku v tomto případě rozložíte tedy na postel a samostatnou komodu. V reálu se pak interiér dětského pokoje změní tak, jak je uvedeno v našich návrzích.

 

   

 

V obou případech je navíc nábytek velmi funkční. Postýlka nabízí díky komodě s přebalovacím pultem opět bezpečí pro miminko a pohodlí pro rodiče. Po rozložení se s komody stane velmi důmyslně řešený díl nábytku. Komoda s policemi a věšákem na oblečení. Vše do sebe zapadá a má efekt. Finanční úsporu v tomto případě snad už ani není třeba zdůrazňovat. Až vaše miminko začne být už dítko školou povinné, stačí pak jen pořídit psací stůl a dětskou židli. Nic víc nebudete potřebovat. Nemusíte se ani vlastně starat kam s dětskou postýlkou, až jejím rozměrům miminko odroste. Jednoduše ji přeměníte na dětskou postel a máte interiér až do dospělosti.

 

Kolekce dětského nábytku francouzského výrobce spadají do kategorie značkového nábytku. Co vlastně znamená značkový nábytek? Pro vás a vaše miminko je to nábytek té nejvyšší jakosti s certifikací. I to je důvodem, proč lze nábytek bez větší újmy na "zdraví" využívat po delší dobu. Je velmi kvalitní a má dlouhou životnost. A i když se možná z počátku zdá některým pořizovací cena vyšší, postupem času se tato investice mnohonásobně vrátí. Kolekce dětského nábytku od francouzského výrobce rozhodně stojí za inspiraci.