Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Barvy v interiéru

Výrazně přírodní barvy najdeme na paletě inspirované podzimní přírodou. Štavnatá do  ruda vybravená jablka, sladká vinná réva, žlutohnědé šlupky cibule, sytě hnědé kloboučky hub, listí na stromech měnící každý den svou barvu a podzimní slunce dodávající všem těmto odstínům měkký a teplý načervenalý nádech. Barevné tóny můžete vytvořit i pořízením dekorace v příjemných odstínech, které ovšem musí harmonicky ladit ať už s interiérem obývacího pokoje, ložnice, nebo kuchyně.

 

Konferenční stolek Pellas jako dekorace od německého výrobce

 

 

Kontrastní přírodní barvy nejen nábytku

Podzimní barvy ladíme tak, aby působily pozitivně a harmonicky a nepraly se mezi sebou o pozornost. Hnědá je klidná, střízlivá, seriózní, ale trochu nudná barva. V interiéru je nutné hnědou odlehčit některým živějším odstínem, například oranžovým nebo medově žlutým. Abychom udrželi noblesní výraz pokoje, volíme především zemitější odstíny, kde jedo jisté míry potlačený silný emocionální náboj. Zajímavá je také temná rubínová barva. Její charakter velmi dobře vynikne především v prostorném pokoji s dostetkem přirozeného denního světla, ve kterém vytvoří atmosféru příjemného útulna. Temnou červenou je ovšem třeba kombinovat s delikátními barvami, které změkčí její účinek. Dobrou volbou tu budou světlé přírodní barvy, které místnost rozjasní a opticky odlehčí.

 

    

 

 

Jemné přírodní barvy

Základní barvou tohoto pokoje je barva pravého podmáslí. Převážně světlé uspořádání laděné do přírodních odstínů vytváří klidné, prostorné a útulné prostředí. Světlá neutrální barva v jediném odstínu může působit odtažitě a staticky, ovšem několik různých, sobě si blízkých barev vás tohoto pocitu zbaví. Pokud nechceme při ladění pokoje riskovat, stačí se přidržet nevýrazných přírodních barev nebo vrstvit v interiéru jednotlivé odstíny vybrané barvy.

 

 

Rozlehlé bílé plochy mohou být oživeny několika pruhy béžové nebo elegantním a v současné době velmi žádaným ornamentem. Na světlou pohovku lze naaranžovat ozdobné polštářky z různých typů textílií, například inu, bavlny, saténu, pleteniny nebo hedvábí, které zjemní kompozici a vytvoří útulnou odpočinkovou zónu. Výborně sem také zapadnou předměty z přírodních materiálu nebo svěže zelené pokojovky ve stylových květináčích. Podporují uvolněnou vzdušnou atmosféru a dodávají prostředí plasticitu. Celkové vyznění pokoje je přátelské, vlídné a vstřícné.