Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


10 pravidel, jak zařídit pokoj dvou dětí

Zařizování pokojíčku dvou malých dětí má svá pravidla, aby děti byly spokojené, měli dostatek úložného prostoru, ale také místa na hraní. Jak všechny ty díly nábytku spojit, aby zůstala místnost i po jeho umístění příjemná a vzdušná? A čím vlastně začít?

Ideálně představou, co vaše děti budou potřebovat za pět let, až povyrostou, aby jste dětský pokoj nemuseli zařizovat znovu či hledat samostatné díly dalšího nábytku, které by designem a odstínem na vaše stávající vybavení navázali. Nikde se totiž nepodaří, design nábytku, stejně jako móda, se velmi mění. A co je k dispozici dnes, už určitě nemusí být za pět let. A tak za nás jako prodejce, se přikláníme rozhodně k rčení, dvakrát měř, jednou řeš, v případě pořízení dětského pokoje je to totiž nemalá, finanční úspora.

 

                                                        10 pravidel, jak zajistit bezpečí vašich dětí

 

Pravidlo číslo 1 - zamyslete se nad věkem dětí

Než vůbec vstoupíte do první prodejny nábytku, nebo začnete brouzdat netem a hledat mezi internetovými prodejci nábytku toho spolehlivého s vlastní dopravou a příjemnými na čtení na recenzemi, pak se na chvíli zamyslete nad věkem dětí. Vždy jako prodejci doporučujeme si děti představit, až budou o pět let starší. Co pak v dětském pokojíčku opravdu budou potřebovat? Zařídit dětský pokoj již se vším všudy, nebo některé díly nábytku ještě chviličku odložit? A my říkáme proč odložit? Tím nejlepším příkladem je pak psací stůl, ale všechno postupně, na každý díl nábytku se dostane, protože začít především musíme u spaní.

 

Pravidlo číslo 2 - začněte správným výběrem dětské postele

Asi nám všichni dáte za pravdu, že jak si kdo ustele, tak si také lehne. V dětském pokoji, především při výběru dětské postele a nezapomínejme ani na matraci, to platí dvojnásob. Děti rostou, vyvíjí se a tím nejvíce důležitým v tomto věku je kvalitní postel a matrace. Rozhodně na těchto věcech nešetřete, dopřejte vašim dětem kvalitní spánek. Zda zvolíte dvě klasické postele, protože máte k dispozici dvě místnosti pro zařízení dvou dětských pokojů, nebo zvolíte některou z multifunkčních dětských postelí, nebo v neposlední řadě patrovou postel, to už je věc jiná. Společným jmenovatelem pro všechny dětské postele nejrůznějších typů a designů musí být opravdu vysoká kvalita. Ale jako prodejci již víme, že nejčastější volbou je patrová postel pro dvě, nebo dokonce tři děti, protože jen málokdo z rodičů má k dispozici velkou místnost pro vybavení dětského pokoje a už vůbec málokdo má k dispozici pokoje dva. V dnešním povídání se tak zaměříme na nejčastější řešení místa na spaní v pokoji dvou dětí, kterým je právě patrová postel.

 

Patrová postel Bibliobed    Patrová postel pro tři děti s šuplíkem Bibliobed

 

 

Pravidlo číslo 3 - chtějte od patrové postele maximum pro vaše děti

Pokud tedy jste se opravdu rozhodli pro patrovou postel, která má být součástí uceleného dětského pokoje, pak by měla být maximálně komfortní pro vaše děti. A nemyslíte tím jen samotné místo na spaní, o tom jsme vám již říkali, ale celkový design by měl jít maximálně naproti potřebám vašich dětí. Pokud jsou vaše ratolesti předškolního věku, pak rozhodně vybírejte mezi patrovými postelemi se schůdky a zábradlíčkem. Schůdky, které mají dostatečně širokou nášlapnou plochu a jsou nejen komfortní, ale i bezpečné pro vaše malé děti.

 

      

 

Ale od patrové postele dnes, můžete chtít ještě daleko více. Třeba šuplík, který lze využít jako pohodlné spaní pro třetí dítě, nebo jako občasné spaní pro kamaráda. Zkrátka šuplík se vždy hodí. A pokud nepotřebujete šuplík, určitě patrovou postel pořiďte spolu s šuplíkem, protože ho vždy využijete. Když do šuplíku nedáte matraci, máte parádní úložný prostor na přikrývky, polštáře, nebo třeba hračky.  Patrová postel, kterou vám představujeme nyní na našich fotografiích reálně sestaveného návrhu, však vašim dětem nabízí ještě něco. Jsou tady police pod schůdky, police podél obou lůžek, zkrátka celá řada odkládacího prostoru navíc, který nezabírá místo. A to se přece v malém dětském pokoji vždy hodí.

 

Pravidlo číslo 4 - vybírejte patrovou postel s možností pořízení dalšího nábytku

Pokud chcete dětský pokoj s patrovou postelí zařídit jako celek v jednotném designu a my věříme, že většina rodičů má toto přání, pak vybírejte z kolekcí nábytku. Můžete pak v identickém designu patrové postele pořídit celou řadu dalšího nábytku, který celou místnost krásně sjednotí. Dětský pokoj v jednotném designu nábytku je opravdu daleko hezčí, než, když každý pes jiná ves. A vracíme se na začátek, když budete skládat jednotlivé díly, které budete chtít pořídit, tak prosím ne dle aktuálního věku, ale dle toho, co budou děti za pět let potřebovat. Takže konečně více o již zmiňovaném psacím stole.

 

Pravidlo číslo 5 - psací stůl rozhodně, ideálně hned dva

Pokud zařizujete pokoj pro dvě děti, opravdu pořiďte dva psací stoly. Nabídka je velmi široká, design psacích stolů je minimalistický, aby nezabíral více místa, než potřebujete, ale splnil svůj účel. Pokud pro dvě děti, pořídíte dva psací stoly, věřte nám, ušetříte si jako rodiče spousty starostí, kdy by se děti o jeden psací stůl hádaly.

 

                                           Dětský psací stůl Shelter, oak

 

Ale pořízení psacích stolů má i další pravidla, nejen to, že by každé z dětí mělo míst svůj. Psací stoly by měly být nedílnou součástí dětského pokoje od tří let věku dítěte, protože tím vy jako rodiče, získáte řadu výhod do budoucna.

 

Pravidlo číslo 6 - pořiďte dětem psací stůl, už když jsou v předškolním věku

Psací stůl je přece zábava pro děti předškolního věku. Rády si kreslí, lepí, čmárají, zkrátka vy jako rodiče můžete zajistit, že někdy si v klidu sednout za psací stůl, je přeci báječné. Věřte nám, že budete mít daleko méně starostí, až vašim dětem začne škola, než kdyby děti poprvé seděly za psacím stolem, až ve školní lavici. To by na učení, že někdy je třeba v klidu také sedět, bylo opravdu pozdě. Pořízením psacího stolu i pro dítě v předškolním věku, to je ta nejbáječnější metoda, jak dítě učit vydržet chvíli sedět, jak ho učit držet pastelku v ruce, jak být zkrátka na chviličku v klidu a na něco se soustředit. Takže milí rodičové, psací stůl do dětského pokoje patří, i když máte děti třeba ve věku tří a pěti let.

 

    

 

A pak budou i vaše děti šťastné, protože v pokoji mají kde čmárat, mají své místo pro další zábavu. A když jsou vaše obě děti opravdu v předškolním věku, tak věříme, že ideální cesta je pořízení dvou psacích stolů, pro každé z dětí jeden. I ony budou spolu rády kreslit a předhánět se, čí obrázek je hezčí.

 

Pravidlo číslo 7 - komoda vychovává

Ukliď si ty hračky prosím. No, ale kam? Pokud chcete děti vést k pořádku, pak jim musíte tuto nauku také umožnit. A když už nic jiného, komoda je k tomu báječná. Je nízká, snadná na manipulaci, otevřít šuplíky zvládne i tříletá holčička, nebo čtyřletý chlapeček a vy pak budete moci opravdu použít prosu, ukliď si ty hračky prosím. A možná jedna malá rada, i když věříme, že všichni ji znáte. Kouzelné slůvko platí i na vaše děti a je třeba toto slůvko co nejčastěji používat, stejně jako děkuji.

 

Dětská komoda ve skandinávském designu Shelter, oak     

 

 

Pravidlo číslo 8 - šatní skříň je rozhodně správná volba

Také šatní skříň může děti naučit pořádku. Ale nejen to, stejně jako pro psací stůl, stejně jako pro komodu, platí i pro šatní skříň, že děti od malička milují "svá" místa. Úložný prostor, který je zkrátka jejich, místo, kde ví, že se dávají jejich věci. Touha po osobním prostoru, té se neučíme, je nám lidem přirozená a s touto touhou se již narodíme. Dopřejte milí rodičové i vy vašim dětem maximální komfort a soukromí. A navíc jedna šatní skříň zase tolik místa nezabere a vy získáte další úložný prostor, který nebudete muset řešit třeba v ložnici. V neposlední řadě, budete mít vy jako rodiče v dětském pokoji vašich dětí vše přehledně uspořádáno a hlavně po ruce.

 

                                        Dětská šatní skříň ve skandinávském designu Shelter, oak

 

Pravidlo číslo 9 - Koberec ano či ne?

Určitě je koberec příjemně hřejivý, děti ho ocení a rozhodně mají rády. Ale prosím, pokud koberec, pak opravdu na hraní, kusový, tak, aby nebyl rozprostřen po celém dětském pokoji. Koberec sám o sobě, to je bohužel celá škála nejrůznějších roztočů a není do dětského pokoje, ale i bytu jako takového nikterak přínosný, kromě designového efektu. A tak je ideální volbou opět cesta kompromisu, malý kousek koberce někde doprostřed pokoje, aby děti na něm měly takovou plochu, místo na hraní při zábavě, kdy se sedí na zemi. Třeba stavění z kostek.

 

                                                       Nábytek do dětského pokoje - kolekce Bibliobed, Shelter   

 

Pravidlo číslo 10 - doplňky a dekorace hlavně střídmě

Co tedy na závěr? Pokud jste dětem zařídili dětský pokoj se vším všudy v nádherném, jednotném designu, pak pokojíček, respektive samotný dětský nábytek vytvoří kouzelnou atmosféru. A tak s doplňky, dekoracemi to opravdu není třeba přehánět, aby jste příjemnou vzdušnou atmosféru neztratili. Stačí pár obrazů na stěnu, opravdu pár oblíbených plyšáků, ne stovky, jsou v nich jen škůdci navíc, hračky hezky uklizené v komodě, hezký koberec na hraní, příjemný odstín povlečení a polštářů a opravdu nic víc nepotřebujete. Bohužel, právě v dětském pokoji, i když třeba rodiče dávají přednost střídmému vybavení místnosti, jejich smysl pro lad a uspořádanost či řekněme cit pro design, se v dětském pokoji ztrácí jako mávnutím kouzelnému proutku. Takže na závěr milí rodičové, vám všem chceme popřát, aby i vy jste našli pro vaše děti dokonalý dětský pokoj.